Miestas

Šiukšlių išvežiotojai negali išvežti atliekų – gyventojai raginami nuvalyti privažiavimus

Šiemet Lietuvoje galime pasidžiaugti tikra žiema. Deja, ne visiems daug sniego atneša džiaugsmą. ,,Vilniaus atliekų sistemos administratoriui” (toliau: VASA) žiemą prasideda papildomi iššūkiai: slidūs keliai ir sniegas. VASA prašo gyventojų, esant galimybei, nuvalyti sniegą ir pabarstyti kelius druska arba smėliu, kad atliekų išvežiotojai galėtų privažiuoti prie konteinerių.

VASA darbuotojams su slidžiais ir nenuvalytais keliais tenka susiduri kiekvieną dieną. Tačiau, anot įmonės, tai liečia tik individualius namus ir sodo bendrijas. 

,,VASA darbuotojai, gavę informaciją apie neaptarnautus konteinerius, nedelsiant kreipiasi į kelius prižiūrinčias įmones, į sodų bendrijas bei gyventojus, kad privažiavimas prie konteinerių būtų sutvarkytas ir visi konteineriai būtų aptarnauti pagal grafiką”, sako Simona Grikšaitė, VASA Komunikacijos specialistė.

 

Tam, kad atliekų vežėjas galėtų privažiuoti prie konteinerių, individualių namų gyventojai ir sodų bendrijos turėtų pasirūpinti nuo sniego nuvalytais keliais. Jeigu yra nuokalnė arba įkalnė – slidžias kelio dangas reikia pabarstyti druska arba smėliu. Privačius kelius, kurių neprižiūri miesto kelio tarnybos, turi prižiūrėti kelių savininkai. Jeigu VASA darbuotojui nepavyksta privažiuoti prie konteinerio – antrą kartą išvežti atliekų jis atvyks grafike numatytu laiku.

,,Taip pat sunkiai pasiekiamose vietose yra statomi papildomi bendro naudojimo konteineriai, kad individualių namų gyventojai, prie kurių negali privažiuoti vežėjas, turėtų galimybę pasinaudoti bent jau bendro naudojimo konteineriais, kol jų konteineris bus aptarnautas”, komentuoja VASA atstovė.

Įmonės prašymas neliečia bendro naudojimo, bendrabučių namų konteinerių. Tačiau šių konteinerių aptarnavimo sunkumas slypi kitame – privažiavimas yra užstatytos gyventojų automobiliais. Vilniečiai, gyvenantys daugiabučiuose, yra raginami nestatyti automobilių neleistinose vietose prie konteinerių, kad atliekų tvarkymas galėtų vykti sklandžiai.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Koba

Jonui ir visiems kitiems… Šiukšlių surinkimo ir išvežimo mokestis – neteisėtas ir nusikalstamas. Kodėl? Atsakau – LR gamtosaugos departamentas reguliariai baudžia gamintojus dėl pakuotės pažeidimų…
Tai reiškia, kad visus pakuotės surinkimo ir utilizavimo kaštus apmoka vartotojas, kuris perką bet kurią supakuotą prekę!
Eilinis LR vergas susimoka 2 kartus – pirkdamas ir rūšiuodamas – ir tiki kad šiltas geltonas lietus – palaima.

Jonas

O tai kam mokesčiai mokami? Kad pats kelius valytum kad išvežtų šiukšles už kurių išvežimą moki pinigus? 🙂 su tokia logika greit prašys pačiam išvežti šiukšles į sąvartynus ir dar susimoket 😉

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button