Šiais metais Vilniaus savivaldybė sostinės 700 metų jubiliejaus programai numatė skirti 1,8 mln. eurų, tvirtina Vilniaus miesto savivaldybės rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas. Pasak jo, šie metai jubiliejaus programoje skirti ryškiausiems renginiams, projektams ir iniciatyvoms.

„Vilniaus 700 jubiliejaus programa startavo 2021 metais ir jau įvyko daugybė renginių, skirtų Vilniaus gimtadieniui paminėti. 2023 metai skirti ryškiausiems renginiams, projektams ir iniciatyvoms. Kelerius metus organizuojama šventė kuriama partnerystės principu – į pasiruošimą solidžiai sostinės sukakčiai įsitraukė per 100 partnerių“, – Eltai teigė G. Grubinskas.

Jis aiškina, kad jubiliejinę programą finansuoja ne tik miesto savivaldybė, bet ir Vyriausybės kanceliarija, kuri programai skiria panašią sumą, kaip ir sostinės valdžia.

„Iš savivaldybės biudžeto 2021 m. skirta 490 tūkst. eurų, 2022 m. – 2,3 mln. eurų, o šiems metams – 1,8 mln. eurų. Panašia suma prie jubiliejinės programos prisideda ir Vyriausybės kanceliarija“, – tvirtino savivaldybės atstovas.

Praeitą savaitę Vilniaus meras Remigijus Šimašius pristatė artėjantį sostinės gimtadienį. Pasak jo, šventiniai renginiai prasidės sausio 24–26 dienomis, o gimtadienio pabaiga numatoma lygiai po pusmečio – liepos 25-ąją. Tačiau jubiliejui numatyti renginiai tęsis iki 2023-ųjų metų pabaigos, keletas renginių numatyta ir 2024-ais metais.

Jubiliejui skirtą programą ir jos komunikaciją jungia žinutė: „Vilnius: 700 metų jaunas.“

Be to, sostinės gimtadienio metu Vilniuje viešės Europos merai, lyderiai bei ekspertai. Europos ir kitų pasaulio miestų merai Vilniuje susitiks 2023 m. sausio 24 dieną. Vilniaus 700-ojo gimtadienio išvakarėse Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyksiantis susitikimas suteiks miestams platformą keistis gerąja patirtimi, dalytis idėjomis apie miestų plėtrą, klimato kaitą, švietimą ir įvairovę, megzti naudingas partnerystes, įkvėpti drąsių idėjų.

Svarbiausiomis jubiliejaus iškilmių datomis pasirinktos dvi dienos: sausio 25-oji, kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose, ir liepos 25-oji, minint Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo dieną.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.