Sostinėje augant gyventojų skaičiui, didėja ir mieste važinėjančių automobilių kiekis. Akivaizdu, jog su didėjančiu automobilių kiekiu vis opesnis tampa automobilių parkavimo klausimas. Pavyzdžiui, viena tokių vietų – parkavimo aikštelė prie MO muziejaus.

Trūkstant parkavimo vietų, vairuotojai nusprendė „padėti“ ir esamą nedidelę parkavimo aikštelę prie šio muziejaus „išplėtė“. Parkavimo aikštelės kaimynystėje esantį žolyną pavertė papildomomis parkavimo vietomis. Tiesa, žolės čia jau nebematyti, nes dėl automobilių srauto šioje vietoje gausu provėžų, o ir pėstieji turi saugotis nuolatos pravažiuojančių automobilių.

Už neleistiną parkavimą – piniginės baudos iki 90EUR

Tuo tarpu policijos atstovai gyventojus ragina apie parkavimą neleistinose vietose informuoti pareigūnus. Pranešimus apie galimus kelių eismo taisyklių pažeidimus galima teikti internetinėje svetainėje epolicija.lt , kartu įkeliant visą susijusią ir teiginius pagrindžiančią medžiagą.

Pasak policijos atstovų, visa pateikta informacija bus operatyviai išnagrinėta, o su pažeidėjais bus susisiekta juos informuojant apie jiems paskirtą baudą.

„Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 2 dalį ,,sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų“, – visiems vairuotojams primena Policijos Informacijos teikimo skyriaus klientų informavimo tarnautoja Jurgita Drabatienė.

Savivaldybė: neleistinas parkavimas bus apribotas, o vasarą prasidės išskirtinio skvero įrengimo darbai

Miesto savivaldybė patikino, jog artimiausiu metu ketinama apriboti automobilių stovėjimą Vingrių gatvėje, o jau šią vasarą planuojama pradėti ir pačios erdvės atnaujinimo darbus. Automobilių parkavimas šioje vietoje jau nebebus leidžiamas, bus panaikintos ir esamos parkavimo vietos. Planuojama per dvejus metus visiškai atnaujinti viešąją erdvę Vingrių gatvėje.

„Buvusioje Senosios vandenvietės teritorijoje siekiama išsiaiškinti šaltinių ištakų vietas, juos eksponuoti ir integruoti į dinamišką miesto gyvenimą, paverčiant kultūros, informacijos pažinimo objektu. Projektuojama vieša erdvė suskirstyta į kelias atskiras funkcines zonas: ekspozicinę erdvę ir aktyviąją – tranzitinę pėsčiųjų zoną. Ekspozicinę erdvę apjungs istoriniai ir naujai besikuriantys objektai: numatoma respektuoti vieną iš seniausių Vilniaus vandenviečių – Vingrių šaltinius bei šalia atsirandančius šiuolaikinio meno objektus. Likusi teritorijos dalis projektuojam kaip pėsčiųjų gatvė su aiškiais funkciniais ir traukos ryšiais“, – apie būsimą teritorijos konversiją kalbėjo savivaldybės atstovė Neringa Kolkaitė.

Ji taip pat minėjo, kad nuo Vingrių gatvės link Mindaugo gatvės, išraiškingame reljefe, suskaidytame terasomis, nuo seno susiformavusi stipri pėsčiųjų trauka. Esami pėsčiųjų takai ir laiptai bus remontuojami, keičiami turėklai, šalia laiptų projektuojami vandens latakai. Išraiškingas reljefas išnaudojamas apžvalgos aikštelei įrengti.

Taip pat buvome patikinti, jog projektuojant želdinius bus laikomasi pagrindinės minties – vandens svarbos, išraiškingumo, lengvumo, tėkmės akcentavimo  idėjos. Parenkant augalų rūšis bus atsižvelgta ir į Lietuvos klimatą bei į augalų atsparumą urbanizuotoms teritorijoms. Šalia vandens baseinų, kaskadų yra siūloma žolinių augalų įvairovė, šlaituose – žydinčių žemaūgių krūmų ir spygliuočių.

Priminsime, jog praėjusių metų vasarį „Made In Vilnius“ jau rašė apie būsimo skvero įrengimą, o būsimoje ramybės oazėje pagrindinis dėmesys bus skiriamas pėstiesiems.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

51 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist