Miestas

Šią savaitę – reikšminga byla Vilniaus daugiabučių administratorių perrinkimo istorijoje

Daugiau aiškumo ginčuose dėl administratorių pakeitimo sostinės daugiabučiuose gali atsirasti jau šią savaitę. Po rugsėjo 17 d. vyksiančio svarstymo Vilniaus apygardos teismas per 30 dienų paskelbs sprendimą svarbiame ginče dėl sostinės savivaldybės sprendimų teisėtumo.

Sprendimas palies konkrečius namus

„Vienašališką Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyvą lydi bylos teismuose, o administratorių veiklą – neapibrėžtumas. Šiuo atveju nagrinėjamas ginčas dėl konkretaus savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo, kuriuo ilgamečių daugiabučių administratorių veikla nutraukta išimtinai tik pačiai savivaldybei nusprendus inicijuoti naujus jų rinkimus. Tai svarbu formuojant vienodą teismų praktiką, nes teisinis reguliavimas dėl administratorių skyrimo ir jų įgaliojimų pratęsimo yra pasikeitęs, ir ginčų sostinėje šiuo metu dėl administratorių perrinkimo yra ne vienas“, – sako advokatų kontoros „Magnusson“ advokatė Renata Jatužytė-Mulevičienė.

Vilniaus apygardos teismo posėdis yra numatytas rugsėjo 17 dieną. Tikimasi, kad byla bus išnagrinėta ir sprendimas bus paskelbtas artimiausiu metu.

 

Vilniaus miesto apylinkės teismas pernai spalio 15 dieną nusprendė, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija neturėjo teisės administratorių paskyrimo pratęsti trumpesniam nei Civiliniame kodekse numatomas 5 metų laikotarpiui, o turėjo pratęsti paskyrimus iki 2022 m. pabaigos. Šį sprendimą aukštesnės instancijos teismui yra apskundusi Vilniaus miesto savivaldybė. VAT peržiūrėjus jį, jis įsigaliotų iškart, žinoma, ginčo šalims dar liks teisė prašyti bylą peržiūrėti ir kasacine tvarka.

 „Tikimės, kad teismas į šį ginčą pažvelgs išsamiai ir visapusiškai įvertins pasikeitusį reguliavimą, jo ypatumus sostinės daugiabučių administratorių perrinkimo istorijoje. Tai yra labai svarbu ir lygiagrečiai vykstančioms byloms teismuose dėl perrinktų administratorių, ir ateityje, kai vėl į pabaigą eis administratorių paskyrimo 5 metams terminai“, – teigia advokatė.

Jeigu teismai galutinai nuspręstų, kad Vilniaus miesto savivaldybė namų administratorių paskyrimus privalėjo pratęsti 5 metams, pastarųjų naudai spręstųsi ir kiti su tuo susiję teisminiai ginčai.

 

Nevienareikšmiškas savivaldybės projektas

Daug ginčų sukėlęs daugiabučių namų administratorių keitimas sostinėje sulaukė ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) kritikos: tarnyba įžvelgė korupcinių rizikų.

Vilniaus miesto apylinkės teismas pernai spalio 15 dieną nusprendė, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija neturėjo teisės administratorių paskyrimo pratęsti trumpesniam nei 5 metų laikotarpiui, numatytam Civiliniame kodekse. Šį sprendimą aukštesnės instancijos teismui yra apskundusi Vilniaus miesto savivaldybė, tačiau rugsėjo 17 d. bylos baigtis gali nulemti tai, kieno naudai bus išspręsti kilę ginčai.

Šioje byloje dalyvauja iš viso 12-a daugiabučių namų administravimo paslaugas teikiančių įmonių, dirbančių Vilniuje.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
žalias

Sėkmės, poderski.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button