Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos architektų sąjungos inicijuoto konkurso užduotyje buvo suformuotas tikslas tinkamai sutvarkyti Šeškinės šlaitų geomorfologinio draustinio ir jo prieigų aplinką.  Šeškinės šlaitų pritaikymo konkurse pateiktu du projektiniai siūlymai: „Mamuto parkas“ ir „IUNCTIO“.

Pasiūlymai nuo vasario 22-osios dienos eksponuojami Architektų sąjungos pastato pirmo aukšto atriume, adresu Kalvarijų g. 1. Juos bus galima apžiūrėti darbo dienomis nuo 9.00 valandos ryto iki 17.00 val. Tad trumpai pristatome abu projektinius siūlymus, kuriuos vėliau vertins komisija. Komisijos nariais yra Mindaugas Pakalnis (Vilniaus m. savivaldybės vyriausiasis architektas), Vaiva Deveikienė (Vilniaus m. savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyriaus Miestovaizdžio poskyrio vedėja, kraštovaizdžio architektė), Gintaras Stauskis (Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkas), Jolanta Radžiūnienė (Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos vadovė) bei kiti architektai

1. MAMUTO PARKAS

„Mamuto” parko vizija – supažindinti lankytojus su unikalia Vilniaus reljefo formavimosi istorija ir jos ypatybėmis. Parkas supažindintų su mamutų radiniais, ledynmečio išplitimo riba ir raiškiomis poledynmečio reljefo formomis. Mamuto parką sudarytų: edukacinis “Mamuto” takas, “Mamutų” regyklos, “Mamutų” ganyklos (žaidimų ir poilsio aikštelės, botaninis sodas) multifunkcis reljefo raidos muziejus įkurdintas amunicijos sandėliuose, “Amunicijos” takas ir naujas tiltas vizualiai ir emociškai papildantis edukacinio parko naratyvą“, – būsimo parko viziją dėlioja projektinių siūlymų autoriai.

Naujasis pėsčiųjų ir dviračių tiltas driektųsi per Ukmergės gatvę, kitas tiltas (kabantis) būtų parko ir draustinio teritorijoje, Šeškinės kalvose taip pat būtų suformuotas pažintinis takas su atsiveriančiais panoraminiais vaizdais, kalvoje esantys bunkeriai būtų pritaikyti muziejinei veiklai. Taip pat plane numatytas per Ozo gatvę ekoduktas, kuris būtų savotiška parko tąsa link Šeškinės ozo.

Aiškinamasis raštas: MAMUTO PARKAS-010203 – AISKINAMASIS RASTAS

2. IUNCTIO

„Urbanistinis sprendimas vystomas remiantis ryšiais – kryptimis su kitais upės slėnių gamtiniais elementais. Projektuojami objektai – bokštas, regykla, poilsio ir veiklų aikštelės orientuotos Šveicarijos erozinio atragio, Iškartų erozinio kalvyno, Sapieginės erozinio atragio, lyglaukio geomorfologinio draustinio, Trijų kryžių kalno, Gedimino kalno, Tauro kalnas bei Viršuliškių kryptimis. Vienas svarbiausių architektūrinių elementų – tai yra siaurojo geležinkelio, kuris čia buvo įrengtas bunkeriuose esančiai amunicijai transporuoti, atkūrimas“, – dėstoma konkursinio darbo siūlymuose.

Kaip ir gamtiškai, taip ir funkciškai sklypas suskirstytas į tris zonas: apatinę terasą, šlaitus ir viršutinę terasą. Apatinėje terasoje, bunkerių prieigose ir pievoje numatoma bendruomeninės ir pažintinė – istorinės funkcijos. Šlaituose numatoma rami zona su pažintine – gamtine funkcija. Viršutinėje terasoje projektuojamos aktyvios funkcijos.

Viršutinėje terasoje numatomas bokštas, regykla, sporto aikštelės, vaikų žaidimų zona, specializuota šunų aikštelė, taip pat tiltas. Šiaurinėje dalyje suprojektuotas kalnų dviračių takas ir poilsio bei mankštos zona.

Aiškinamasis raštas: IUNCTIO – AISKINAMASIS RASTAS

Viešas svarstymas

Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas ir aptarimas vyks kovo 1 d., 16.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į vaizdo transliaciją čia. Slaptažodis 205675.

Kovo 3 d. komisija susirinks į uždarą, nuotolinį konkursui pateiktų projektų Vertinimo komisijos posėdį. Komisijos nariai pateiktiems projektams skirs balus pagal Konkurso sąlygose išvardintus vertinimo kriterijus: K1 – Urbanistinis integralumas (20 proc.), K2 – Originali ir vientisa architektūrinė idėja (50 proc.) ir K3 – Inovatyvumas ir atitiktis darnaus vystymosi principui (30 proc.).

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

42 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.