Vilniaus Šeškinės rajone prekyba narkotikais bei jų vartojimas ir toliau išlieka itin didelė problema. Nors šiame sostinės mikrorajone patruliavimas jau dabar yra labai sustiprintas – gyventojai ir toliau skundžiasi bei sako, kad iki taboro išardymo – vartojančių žmonių šeškinėje buvo daug mažiau. Apie tai kalbama LNK reportaže.

Besimėtančių švirkštų Šeškinėje ilgai ieškoti nereikia – aplankius pirmą miškelį į akis krenta ne tik išmėtytos šiukšlės. Gyventojai sako, kad vartojančių žmonių pastaruoju metu šiame mikrorajone apstu.

„Matosi. Nesuprasi, ar jie nusigėrę, ar jie narkomanai, bet jie atrodo ne taip. Anksčiau nebuvo Šeškinėje tokių žmonių“, – LNK sakė vietos gyventoja.

Kita praeivė taip pat televizijai sakė, kad prie savo namo yra aptikusi švirkštų.

Suaktyvinus patruliavimą Šeškinėje, per pastaruosius kelis mėnesius policija pradėjo virš dešimties ikiteisminių tyrimų dėl prekybos narkotinėmis medžiagomis.

„Šeškinėje, kaip ir kituose rajonuose, faktas, kad vyksta tiek prekyba narkotinėmis medžiagomis, tiek ir vartojimas. Šiuo metu Šeškinės mikrorajone yra sustiprintas patruliavimas ir yra pradėta nemažai ikiteisminių tyrimų. Yra sulaikytų tiek pirkėjų, tiek pardavėjų“, – situaciją patvirtino Vilniaus 5–ojo policijos komisariato viršininkas Povilas Revuckas.

Šeškinės mikrorajone ir toliau siaučiant narkomanas, sostinės savivaldybė pristatė žemo slenksčio programą. Siūloma, kad kasdien į Šeškinę atvyktų autobusiukas, kuriame švirkščiamuosius narkotikus vartojantys asmenys galėtų pasikeisti adatas ir švirkštus, gautų prezervatyvų, spiritinių servetėlių ir tvarsčių.

„Dar yra teikiamos konsultacijos, informavimas apie paslaugas, teikiamą gydymą ir, be jokios abejonės, tarpininkavimas, jeigu žmogui reikia pagalbos pasiekti tas paslaugas“, – apie žemo slenksčio kabineto paslaugas pasakojo Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

„Klausimų pas juo yra tikrai daug, kadangi tai žmonės, patekę į bėdą ir dauguma nori iš tos bėdos išlipti. Žodžiu, stengiamės padėti, kuo galime. Kita mūsų labai svarbi funkcija – užkrečiamųjų ligų prevencija, ką mes ir darome, dalydami naujus švirkštus, nes tokiu būdu užkertame kelią užkrečiamųjų ligų plitimui“, – papildė žemo slenksčio kabineto socialinis darbuotojas Andrius Pajarskas.

„Pagrindinis žemo slenksčio kabineto darbo principas yra anonimiškumas – mes nepildome jokių ligos istorijų ir įrašų apie tai, kad žmogus serga priklausomybės liga“, – LNK sakė Respublikinio priklausomybės ligų centro atstovas Kęstutis Rudaitis.

Šeškiniečiai tokį savivaldybės siūlymą vertina labai kritiškai.

„O viešpatie… Reikia tuos narkomanus, nežinau, kažkur izoliuoti. O dar jiems suteikiamos sąlygos – čia jau netelpa į jokius rėmus. Keisti švirkštus? – Gerai, kad dar neduoda narkotikais užpildytų tų švirkštų“, – komentavo gyventoja.

„Šitos priemonės jau yra pasenusios – jos neduoda rezultato. Iš esmės tokie taškai pritraukia narkomanus – pritraukia į tam tikras vietas, o Šeškinė yra labai tankiai apgyvendintas rajonas, kur daug darželių, mokyklų“, – sako Senosios Šeškinės asociacijos pirmininkė Eglė Mirončikienė.

„Tai, kad paskui autobusiuką juda ir žmonės, kurie vartoja psichoaktyvias medžiagas, yra netiesa, todėl, kad net ir tame pačiame rajone pakeitus lokaciją, jeigu yra didesnis atstumas, mes sulaukiame akivaizdžiai mažiau žmonių“, – teigė vicemerė.

Žemo slenksčio kabinetuose žmonės gali sulaukti ne tik jiems reikiamos pagalbos, bet ir pasitikrinti dėl ŽIV ar kitų ligų.

„Lietuvoje yra devyni stacionarūs žemo slenksčio kabinetai ir du mobilūs. Mobilaus kabineto praktika yra tikrai pasaulyje pagrįsta ir įrodyta. Tai yra tikslas pasiekti švirkščiamųjų narkotikų vartotojus ten, kur jie būriuojasi, kur jie lankosi“, – patikino K. Rudaitis.

Dabar sostinėje važinėja vienas žemo slenksčio autobusiukas. Savivaldybės sprendimu, jis po kelias valandas praleidžia stotyje, Naujininkuose ir Naujojoje Vilnioje.

„Skaičius svyruoja nuo 20 iki 60 žmonių, ateinančių į mūsų punktus“, – skaičiavo jame dirbantis socialinis darbuotojas A. Pajarskas.

Dalis visuomenės yra įsitikinusi, kad didesniam nei įprastai narkomanų paplitimui rajonuose įtakos turėjo romų taboro išardymas.

„Šiek tiek įtakos turi – iš tiesų neretai romų tautybės asmenys yra tiekėjai tų narkotinių medžiagų, tą tendenciją mes pastebime“, – komentavo Vilniaus 5-ojo policijos komisariato viršininkas Povilas Revuckas.

Savivaldybė sako, kad kol kas jokių konkrečių sprendimų dėl žemo slenksčio autobusiuko lankymosi Šeškinėje dar nepriimta. Dabar toliau vyks diskusijos su Šeškinės gyventojų bendruomene.

Šaltinis: LNK

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

32 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist