Miestas

Senamiestis pasipuošė Šv. Jokūbo piligrimų kelio ženklais

Sostinėje atsirado pirmieji bronziniai per Vilnių besidriekiantį Šv. Jokūbo piligrimų kelią – Camino de Santiago – žymintys ženklai.

Trijose sostinės vietose – Gedimino prospekte netoli Arkikatedros, Aušros Vartų gatvėje netoli Aušros Vartų šventovės bei Vasario 16-osios gatvėje prie Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčios – į šaligatvius įmontuoti kriauklės formos ženklai, kurie liudija, kad Lietuvos sostinė Vilnius yra Šv. Jokūbo piligrimų kelyje.

„Šv. Jokūbo piligrimų kelias – Camino de Santiago – yra pirmasis ir seniausias Europos kultūros kelias, kurio atšakos driekiasi per visą Europą. Šio kelio ženklus galima rasti daugelio Europos sostinių ir miestų aikščių grindiniuose. Nuo šiandien Šv. Jokūbo kelio ženklai, kurie yra ne tik šio piligrimų kelio ženklai, bet ir Europos vienybės, jos krikščioniškųjų šaknų simbolis, bus ir mūsų valstybės sostinėje”, – sakė Europos Parlamento narė, Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Andrikienė, padovanojusi šiuos ženklus sostinei.

 

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu nuo praėjusių metų Vilniaus savivaldybė yra Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos narė, o Vilnius yra viename iš tarptautinių Šv. Jokūbo kelių, besidriekiančių per mūsų valstybės teritoriją. Lietuvą kerta keturi tarptautiniai Šv. Jokūbo piligrimų keliai: Žemaitijos/Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus. Jie yra sertifikuoti Europos Tarybos (ET) Europos kultūros kelių instituto, t. y. pripažinti tarptautiniu lygiu.

Iki šiol Vilniuje Šv. Jokūbo kelio ženklu – keramikine plytele su Europos Tarybos patvirtintu šio piligrimų kelio ženklu – buvo pažymėta tik Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, be to, sutartiniais, piligrimams atpažįstamais ženklais buvo pažymėta Vilniaus kelio atkarpa nuo Vilniaus iki Trakų.

Šv. Jokūbo piligrimų kelių, juose esančių šventovių, kitų lankytinų ir nakvynės vietų žymėjimu Lietuvoje rūpinasi nuo 2013 m. veikianti Lietuvos Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija, taip pat 2016 m. įkurta Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, kuri yra Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos tikroji narė. Šios federacijos Generalinė asamblėja birželio 26 d. vyks Vilniuje, joje dalyvaus federacijos nariai iš Ispanijos, Portugalijos, Prancūzijos, Olandijos, Belgijos, Italijos, Lenkijos ir Lietuvos. Generalinės asamblėjos Vilniuje metu pirmininkavimą Europos Šv. Jokūbo kelio federacijai vienerių metų laikotarpiui perims Lietuva.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button