Miestas

Seimo aplinkos nepuošiantis fontanas ir žemės sklypas gali būti perimti iš savivaldybės

Seimo valdyba įpareigojo Seimo kanceliariją pradėti prie Seimo rūmų esančio fontano ir žemės sklypo, esančio tarp Gedimino pr. 51 ir 53, perėmimo procedūrą.

„Miesto savivaldybei tai yra vienas iš daugelio objektų, kuriais ji turi rūpintis ir kur niekada neužteks lėšų. Labai sunku bus išsireikalauti, kad savivaldybė skirtų deramą dėmesį ir kad viskas būtų tinkamai sutvarkyta. Pačiam Seimui tikrai reikia prisiimti atsakomybę. Tas nereprezentatyvus vaizdas mums dabar tikrai garbės nedaro“, – trečiadienį Seimo valdybos posėdyje sakė Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

Kaip atkreipė dėmesį Finansų skyriaus vedėjas, laikinai einantis Seimo kanclerio pareigas, Marius Žiūkas, „teisinių kliūčių nei fontaną, nei sklypą perimti šiuo metu nėra.“ „Didžiausia kliūtis, kuri būtų, yra šios teritorijos ir fontano sutvarkymo darbai, kurie pareikalautų tiek laiko sąnaudų, tiek finansinių išteklių“, – pabrėžė M. Žiūkas.

 

Trečiadienį Seimo valdyba taip pat svarstė Seimo viešbučio pardavimo klausimą. Seimo valdyba nusprendė įpareigoti Seimo kanceliariją pradėti valdomo turto – statinio, esančio Gedimino pr. 60 – vertinimo procedūrą.

„Neturėdami šio skaičiaus niekam normaliai nepaaiškinsime – nei visuomenei, nei Seimo nariams, nei žiniasklaidai“, – kalbėjo Seimo pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas.

Artimiausiu metu visi parlamentarai bus supažindinti su teikiamomis alternatyvomis Seimo viešbučiui: iki kito Seimo valdybos posėdžio vyks pasitarimas Seimo frakcijose šiuo klausimu. Seimo nariams teikiami du siūlymai: numatoma arba nustatyti kompensaciją būsto nuomai, atsižvelgiant į butų nuomos rinkos vidutinę kainą, arba nustatyti fiksuoto dydžio kompensaciją būsto nuomai su galimybe dalį būsto nuomos išlaidų apmokėti iš Seimo nariui parlamentinei veiklai skiriamų lėšų.

 

Seimo pirmininko pavaduotojo P. Saudargo siūlymu, šiuo metu būtų reikalinga įsivertinti ir Seimo valdomą autoūkį. „Manau, kad visus šiuos klausimus reikėtų spręsti kompleksiškai: viešbučio privatizavimas, fontano ir aikštės sutvarkymas, pirma perėmus. Aš taip pat atkreipčiau dėmesį į dar vieną aspektą, kur taip pat buvo daromi auditai ir analizės – dėl Seimo autoūkio. Yra garažai, yra vėl tam tikros teritorijos, yra pastatai – turime spręsti toliau, kaip judėti. Vis dėlto gyvename XXI amžiuje, logistika mūsų visų keičiasi. Turime žvelgti moderniau į visą Seimo autoūkio modernizavimą. Ir čia galbūt taip pat įmanoma sutaupyti, galimos papildomos pajamos į valstybės biudžetą“, – svarstė parlamentaras.

Šie klausimai bus toliau svarstomi artimiausiuose Seimo valdybos posėdžiuose.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button