Net keturiems Vilniaus tiltams planuojama suteikti pavadinimus. Kol kas tai tik planai, tačiau savivaldybei pritarus jau netrukus bevardžiai tiltai bus pakrikštyti naujais pavadinimais.

Tris tiltus Senamiesčio seniūnijoje planuojama pavadinti „Naujojo meno”, „Jung Vilne” ir „Šubravcų” vardais. Dar vienas tiltas Rasų seniūnijoje gaus „Žagary” pavadinimą.

„Vardų teikimo iniciatyva kilo Istorinės atminties komisijai. Ilgai buvo svarstomi galimi variantai. Suteikus pavadinimus Užupio tiltams per Vilnelę bus lengviau juos rasti, nusakoma tikslesnė vieta bei edukacija vilniečiams ir sostinės svečiams. Parengtas pasiūlymo projektas, kuris teikiamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybai, vyksiančiai rugpjūčio 24 d.”, – pasakoja Eglė Vankevičė, Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus Visuomenės informavimo specialistė.

Kol kas sprendimo dar nėra, tačiau jeigu tiltų vardai bus patvirtinti, savivaldybė planuoja surengti krikštynas. Be to bus pagamintos informacinės lentelės, kurias vėliau planuojama iškabinti.

Planuojamų tiltų pavadinimų sąrašas

„Naujojo meno“ – taip planuojama pavadinti pėsčiųjų tiltą jungiantį Zarasų gatvę ir Vilnios taką. Kartu su Sąjūdžiu Lietuvoje atsirado naujoviškas menas – alternatyva ir opozicija tradicinėms dailės rūšims. Šis menas kartais vadinamas postmodernistiniu, bet dažniau – tarpdisciplininiu, šiuolaikiniu arba konceptualiu.

„Jung Vilne“ – tai pėsčiųjų tiltas jungiantis Vilnios taką ir Savivaldybės panaudos teise valdomo sklypo kur yra apžvalgos ir vaikų žaidimo aikštelė Polocko g. ,,Jung Vilne“ – žydų meninė grupė įkurta 1927 m. ir veikė iki 1943 m. Vilniuje, kuri vadinamas ,,Lietuvos Jeruzale“. Jaunuosius menininkus siejo I pasaulinio karo patirtis, kurią jie patyrė vaikystėje. Grupės kūrybai buvo būdinga: jidiš ideologija, rūpestis palaikyti ryšį su Vidurio ir Rytų Europos žydų kultūros tradicija, pasibjaurėjimas sionizmui, saikingas avangardinių meno krypčių siekimas, kairiosios tendencijos ir nuorodos į socialines problemas. Grupė jidiš kalba išleido almanachą „Jung Wilne“, kuriame buvo literatūros ir meno kūriniai.

„Šubravcų“ – taip bus pavadintas pėsčiųjų tiltas ties Tymo kvartalu jungiantis Aukštaičių gatvę ir pėsčiųjų taką kitoje Vilnelės upės pusėje. Šubravcai liberali inteligentų, pasivadinusių nenaudėliais (nuo lenkų kalbos žodžio „szubrawiec”), draugija, veikusi 1817-1822 m. ir 1899-1914 m. Vilniuje. Šubravcų draugija įkurta 1817 m. Draugijai priklausė 30 narių. Jos nariais buvo rašytojai, poetai, literatūros kritikai, mokslininkai. Pagrindiniu savo tikslu Šubravckai laikė kovą su žmonių tamsuoliškumu, su didikų ir bajorų savivale, jie buvo nusiteikę prieš piktnaudžiavimą kilme bei valstiečių girtuoklystę, taip pat jie pasisakė už žmonių švietimą. Šubravcų draugija baigė savo veiklą po to, kai Rusijos imperijos valdžia uždraudė jų laikraštį ir ėmė persekioti masonų organizacijas.

„Žagary“ – pėsčiųjų tiltas Paupyje ties Manufaktūrų g. 34 per Vilnelės upę link Belmonto. ,,Žagary“ lenkų poezijos grupė, gimusi Vilniuje 1931 m. Jos nariai postulavo socialinį literatūros įsitraukimą, o jų kūrybai buvo būdingas kairysis radikalizmas, antifašizmas. Grupės gimimas siejamas su Stefano Batoro universiteto (dabar Vilniaus universitetas) akademine aplinka, daugiausia su jame egzistuojančiais mokslo būreliais ir asociacijomis.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt
Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

47 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog Vilniaus oro uostui būtų suteiktas M. K. Čiurlionio vardas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist