Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino, kad UAB „Placitum“ priklausiusio ir visuomenės poreikiams paimto žemės sklypo, esančio Vilniuje, Perkūnkiemio gyvenamajame kvartale, rinkos vertė nustatyta tinkamai ir paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo 2022 m. liepos 7 d. sprendimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pirmosios instancijos teismas nustatė, kad atsakovei UAB „Placitum“ nuosavybės teise priklausiusio 0,8720 ha žemės sklypo, esančio Vilniuje, Perkūnkiemio g. 22, rinkos vertė yra 1 253 000 Eur, taip pat įpareigojo ieškovę Vilniaus miesto savivaldybę išmokėti UAB „Placitum“ 1 253 000 Eur kompensaciją už žemės sklypo paėmimą visuomenės poreikiams, t. y. panaudojimą ikimokyklinio ugdymo įstaigai statyti.

Apeliacinį skundą pateikusi ieškovė Vilniaus miesto savivaldybė nesutiko su pirmosios instancijos teismo už žemės sklypo paėmimą visuomenės poreikiams nustatytu atlyginti atsakovei dydžiu, motyvuodama, kad teisingą žemės sklypo vertę atspindi ne antroji, o pirmoji teismo atlikta ekspertizė, kurioje ekspertas vertino lyginamuosius objektus iš toje pačioje verčių zonoje įvykusių sandorių ir nustatė žemės sklypo vertę – 1 058 000 Eur, pažymima pranešime.

Lietuvos apeliacinis teismas pritarė pirmosios instancijos išvadai, kad antrosios ekspertizės aktas, kuriame lyginti objektai ir iš šalia esančių vertės zonų, šiuo atveju geriau atspindi teisingą kainą už paimamą žemės sklypą.

Apeliacinės instancijos teismas konstatavo, kad turto vertintojas gali pasirinkti palyginamuosius objektus, esančius ne toje pačioje žemės verčių zonoje kaip vertinamas objektas, tik tuomet, kai atitinkamoje žemės verčių zonoje nepakanka lyginamųjų objektų.

Byloje buvo nustatyta, kad vertės zonoje, kurioje yra visuomenės poreikiams paimtas žemės sklypas, per 2020 m. ir 2021 m. iki gegužės pabaigos nebuvo atlikta jokių žemės sklypų pirkimo–pardavimo sandorių, kurie galėtų būti palyginamaisiais objektais nustatant bylai aktualią ginčo žemės sklypo vertę, todėl, Apeliacinio teismo vertinimu, antrosios ekspertizės metu teismo ekspertui palyginamuosius objektus pasirinkus ne tik iš vertės zonos, nebuvo pažeisti teisės aktų reikalavimai ir nėra pagrindo tenkinti ieškovės apeliacinio skundo.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis civilinėje byloje įsiteisėja jos priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist