Miestas

Sklypų neprižiūrintys savininkai Vilniuje nebegaus žemės mokesčio lengvatos

Vilniaus miesto taryba priėmė sprendimą dėl žemės mokesčio tarifų, pakeitusį anksčiau galiojusią dviprasmišką tvarką, kai žemės mokesčio lengvata galėjo naudotis ir apleistų, neprižiūrimų žemės sklypų savininkai. 

Pagal praėjusiais metais priimtą sprendimą dėl žemės mokesčio tarifų šiems metams nustatymo, Savivaldybė netaiko žemės mokesčio žemės daliai, patenkančiai į teritorijų planavimo dokumentuose numatytas intensyviam bei ekstensyviam naudojimui įrengiamų želdynų teritorijas bei urbanizuojamas ir neurbanizuojamas infrastruktūros teritorijas. 

Vienintelis reikalavimas norint gauti šią lengvatą – prižiūrėti šį sklypą ir nesudaryti kliūčių į jį laisvai patekti pėstiesiems. 

 

Vis dėlto iki šiol galiojusi tvarka galimai būtų atvėrusi kelią teisiniams nesusipratimams, kuomet neprižiūrimo sklypo savininko turtas yra įtraukiamas į nenaudojamų žemės sklypų sąrašą. Šiems plotams yra taikomas maksimalus 4 proc. žemės mokesčio tarifas.

Savivaldybės tarybai pritarus siūlomiems pokyčiams, nuo šiol į 4 proc. žemės mokesčio tarifo sąrašą įtraukti ir neprižiūrimi sklypai, kurių savininkai nebegalės naudotis mokestine lengvata.

Nebeliks dviprasmiškos situacijos, kai žemės sklypui yra taikomas maksimalus žemės mokesčio tarifas dėl jo nepriežiūros, tačiau kita nuostata jis jau yra atleidžiamas nuo mokesčio mokėjimo. Nors kol kas į tokią situaciją Savivaldybė patekusi nebuvo, norima užbėgti įvykiams už akių ir išvengti potencialių nesusipratimų, kuomet teisės aktai galėtų būti interpretuojami skirtingai.

 

Praėjusiais metais į 4 proc. žemės mokesčio tarifo sąrašą buvo įtraukti 79 sklypai, tačiau 11 jų buvo išbraukta, kuomet, įspėjus sklypų savininkus dėl šios nuobaudos, jie pašalino priežastis, dėl kurių buvo patekę į sąrašą.

2021 m. žemės mokesčio lengvata buvo taikoma 20 žemės sklypų ar jų dalių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button