Miestas

Savivaldybė prašo sodininkų bendrijų pasirūpinti privažiavimu prie atliekų konteinerių

Įsivyravus žiemiškiems orams Vilniaus miesto teritorijoje įsikūrusių sodininkų bendrijų, atsakingų už kelių priežiūrą savo teritorijose, prašoma pasirūpinti kelių valymu ir barstymu. Sostinės savivaldybė ir jos įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) atkreipia dėmesį, kad apsnigti keliai trukdo atliekų vežėjams pasiekti sodų teritorijose esančius komunalinių atliekų konteinerius ir  užtikrinti atliekų išvežimą pagal numatytą grafiką.

Pasak VASA direktorės Justinos Prunskienės, per praėjusį savaitgalį Vilniaus mieste iškritus nemažai sniego ir įsivyravus neigiamai temperatūrai, komunalinių atliekų išvežimas tapo problematiškas miesto pakraščiuose įsikūrusių sodininkų bendrijų teritorijose. „Dėl apsnigtų kelių atliekų vėžėjai ir mūsų kontrolieriai negali įvažiuoti į šias teritorijas, dažnai patys turi nusivalyti kelią, kad galėtų atlikti savo darbą. Todėl sugaištama papildomo laiko, o kartais dėl apsunkintų kelio sąlygų privažiuoti prie konteinerių tiesiog neįmanoma“, – sako J. Prunskienė.

„Įprastomis sąlygomis atliekų tvarkymas vyksta sklandžiai, tačiau žiemą atsiranda papildomų faktorių. Kad konteinerių aptarnavimas nesutriktų prašome ir gyventojų pagalbos. Norime atkreipti sodininkų bendrijų, kurios pačios organizuoja kelių priežiūrą savo teritorijose, pasirūpinti, kad keliai būtų nuvalyti ir pabarstyti. Tai svarbu ne tik dėl atliekų tvarkymo, bet ir dėl galimybės į šias teritorijas patekti gelbėjimo tarnyboms bei greitosios medikų pagalbos automobiliams“, – primena VASA direktorė.

VASA atstovė atkreipia dėmesį, kad žiemos sezonu atliekų išvežimas gali tapti rimta problema ir daugiabučių namų kiemuose. Gyventojų prašoma automobiliais neužstatyti atliekų konteinerių, nepalikti jų ant šaligatvių ir važiuojamosios kelio dalies, kad didelių gabaritų atliekų vežimo transporto priemonės galėtų išvežti atliekas laiku.

Įvertink šį straipsnį


Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button