Žmogaus teisėmis rūpintis privalu ne tik grėsmės akivaizdoje, bet ir taikos metu. Rūpinantis kiekvieno vilniečio interesų užtikrinimu, prisidedant prie gyventojų sąmoningumo auginimo, siekiant žmogaus teisių progreso Vilniaus savivaldybėje mero sprendimu bus įsteigta 18 narių komisija. Į žmogaus teisių įgyvendinimą bus žvelgiama iš įvairių kampų: nuo kovos su diskriminacija, neapykantos nusikaltimais, smurtu iki teisės į saviraiškos laisvę ir asmens duomenų apsaugos užtikrinimo. 

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių, mero patarėjų, administracijos darbuotojų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų sudaryta komisija kurs ir plėtos žmogaus teisėms palankią aplinką sostinėje bei savo žiniomis ir kompetencija prisidės prie žmogaus teisių praktinio įgyvendinimo.

„Neapginsime žmogaus teisių, jei negerbsime vieni kitų. Džiaugiuosi Vilniaus savivaldybės sprendimu žengti tokį žingsnį savivaldos lygiu ir parodyti lyderystę šalies mastu imantis realių veiksmų, kad visiems būtų užtikrintos lygios galimybės ir teisės. Vilnius – visiems atviras miestas, o Laisvės partijai žmogaus teisių sritis – itin svarbi“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos ir Laisvės frakcijos narė ir Žmogaus teisių komisijos iniciatorė Vilija Gucevičiūtė.

Pasak Žmogaus teisių komisijos Vilniaus savivaldybėje iniciatorės, nors žmogaus teisių srityje judama pirmyn, tempas per lėtas ir vis dar susiduriama su uždarumu ir nepagarba asmens lygiateisiškumui, diskriminacija dėl lyties, lytinės orientacijos, negalios, amžiaus, kilmės ir kitų pagrindų. Stokojama visuomenės telkimo dėl bendro tikslo – pagarbos kiekvieno žmogaus teisėms ir bendražmogiškoms vertybėms. 

Žmogaus teisių komisija formuos žmogaus teisių politiką ir strategiją Savivaldybėje, teiks siūlymus Tarybai, Administracijos direktoriui, Savivaldybės įstaigoms ir valdomoms įmonėms dėl žmogaus teisių politikos, strategijos formavimo ir prioritetų nustatymo bei įgyvendinimo, taip pat žmogaus teisių stiprinimo programų kūrimo ir priemonių praktinio įgyvendinimo bei prevencijos priemonių rengimo ir visuomenės švietimo įgyvendinimo žmogaus teisių klausimais.

Steigiama Žmogaus teisių komisija Tarybai, Administracijos direktoriui, Savivaldybės įstaigoms ir valdomoms įmonėms dėl problemų nagrinėjimo teiks ir kitus pasiūlymus, padedančius Savivaldybėje sukurti žmogaus teisėms palankią aplinką, stebėti, analizuoti ir vertinti Savivaldybės institucijų teisės aktų, lemiančių žmogaus teisių padėtį Savivaldybėje, rengimą ir įgyvendinimą.

Planuojama, kad darbą komisija pradės per mėnesį nuo jos nuostatų patvirtinimo taryboje. 

Primename, kad Vilniaus savivaldybė pirmoji iš šalies savivaldybių prisijungė prie Lietuvos Įvairovės chartijos – įsipareigojo užtikrinti lygias galimybes darbo vietoje nepriklausomai nuo asmens amžiaus, lyties, negalios, rasės, etninės kilmės ar tautybės, seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės bei religinių įsitikinimų. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist