Miestas

Savivaldybė per šventes atsisako fejerverkų

Vilniaus laukia daugiau įspūdingų lazerių ir šviesų pasirodymų. Sostinės Taryba ką tik priėmė rezoliuciją, kuria miestas įsipareigojo jau šiemet miesto šventėms bei svarbioms progoms, o ypač Naujiesiems metams, kurti alternatyvą fejerverkams.

„Kviečiam ir pačius vilniečius, miesto svečius, sostinės įmones bei organizacijas prisidėti – atsisakyti pavojų keliančių ir taršą didinančių fejerverkų švenčių metu, vietoje jų rinktis kitus, nepavojingus būdus švęsti ypatingas progas. O savivaldybė bus pasiruošusi padėti šių būdų ieškoti kartu”, – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Didžiulį stresą dėl fejerverkų garso, ypač Naujųjų naktį, kasmet patiria net tik jautresni gyventojai, vaikai, bet ir miesto paukščiai, ir naminiai gyvūnai, pastarieji dažnai dėl to pabėga iš namų.

 

Žala akivaizdi ir patiems žmonėms. Jau prieš dešimtmetį atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad fejerverkų įtaka mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų riziką padidina 125 proc., žiemos metu – 175 proc. Taip pat pastebėta, kad kitą dieną po fejerverkų pasirodymų, žymiai išauga dėl astmos priepuolių besikreipiančių pacientų skaičius. Susirūpinti verčia ir poveikis gamtai. Fejerverkai, gaminami iš sunkiųjų metalų bei įvairių cheminių medžiagų, orą, vandenį ir dirvožemį užnuodija ilgiems metams.

„Visi norime gyventi sveikai ir laimingai. Tarptautinių tyrimų rezultatai – vienareikšmiški: fejerverkuose esantys sunkieji metalai ir cheminės medžiagos kenkia gamtai ir mūsų sveikatai. Todėl imamės pokyčių ir tikimės, kad modernios technologijos leis jau šiemet Naujųjų metų šventes sutikti taip pat įspūdingai, bet nedarant didelės žalos mus supančiai aplinkai“,- rezoliuciją komentavo tarybos narys Vincas Jurgutis.

Praėjusiais metais Naujuosius metus Vilnius jau pasitiko be miesto dovanojamų fejerverkų, tačiau pasiūlė įspūdingo grožio instaliaciją ant Varpinės Katedros aikštėje, ir tai jau tampa gražia tradicija. Nors sprendimą atsisakyti fejerverkų padiktavo griežtas karantinas, tačiau iškart pasigirdo nuomonių, kad fejerverkų derėtų atsisakyti visam laikui.

 

Nepaisant būsimų pokyčių, Vilnius neatsisako jau suplanuotos paramos miestiečių ir svečių pamėgtam tarptautiniam „Vilniaus fejerija 2021” festivaliui šį rudenį.

Rezoliucija įsigalios 2021 metų gruodžio mėnesį.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
48 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Kodėl?
Kodėl?
13 dienas (-ų)

Valio, bet kodėl ta kvaila fejerija lieka? Rudenį dar daug paukščių neišskridę, vabzdžiai neužmigę ir gyvūnai kenčia nuo streso. Kam paliekate tą oro ir garso taršos festivalį? Žmonės, būkite sąmoningi ir boikotuokite tą renginį nepirkdami bilietų.

Jurga
Jurga
13 dienas (-ų)

Labai dėkoju už tokį sprendimą! Pagaliau augintiniams nereiks kaukti ir slėptis iš baimės, o gyvūnams lauke beprasmiškai mirti iš siaubo dėl žmonių tuštybės. Vaikams fejerverkų nereikia, jų reikia girtiems tėveliams. Būtų gerai, kad fejerverkai apskritai būtų uždrausti, nes iki šiol Vilniuje vakarais kažkas Naujuosius tebešvenčia.

Ddf
Ddf
14 dienas (-ų)

Nauji metai praranda visa esme, dar ateme viena svente is vaiku 😀

Kent98
Kent98
15 dienas (-ų)

Papirkitine valdžia žmones negales pasilinksminti

Nu tai AČIŪ
Nu tai AČIŪ
15 dienas (-ų)

Nežinau kas taip jau laukia fejerverkų per naujaką, bet kai kas užsidaro langus aklinai dėl oro taršos.Taip kad ačiū!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button