Miestas

Savivaldybė oficialiai pristatė skandalingus Šeškinės ežeriuko suoliukus

Penktadienį Vilniaus miesto savivaldybė savo internetiniame puslapyje oficialiai pristatė prie Šeškinės ežeriuko pastatytus šiuolaikinio meno suoliukus „Geo Art“. Šią savaitę MadeinVilnius.lt rašė, jog šie meniniai suoliukai miestui kainavo 20 500 eurų.

Meninis projektas „Geo Art“ – dar vienas „Kuriu Vilnių“ meninis projektas

Ledyninės kilmės kalvagūbrį prie Šeškinės ežeriuko papuošė unikalaus funkcinio dizaino architektūriniai objektai „Reljefas“, „Logika“, ir „Forma“. Mediena dengti trys metalo origamiai – dar vienas „Kuriu Vilnių“ laimėtojas – meninis projektas „Geo Art“.

Šeškinės ozas yra saugomas kalvagūbris ir traukos vieta vietos gyventojams, tačiau tinkamai neatskleista. Netipinė aplinka inspiravo kūrinį, leidžiantį susiburti grupei žmonių ir kūrybiškai įveiklinti labai gražią gamtinę vietą“, – sakė projekto autorės-architektės Rasa Ilginė ir Asta Musnikienė.

 

Pasak autorių, vieta pasirinkta dėl didelio žmonių srauto iš aplinkinių daugiabučių gyvenamųjų namų ir neišnaudoto potencialo. Prie Šeškiuko ežerėlio susirenka daug šeimų, bet čia trūksta mažosios architektūros elementų. Šiuo projektu R. Ilginė ir A. Morkūnienė siekė sukurti traukos objektą vietos bendruomenei, atskleisti konkretų viešosios erdvės identitetą, skatinti teigiamus estetinius ir socialinius vietos ir bendruomenės pokyčius, skatinti diskusijas miesto meno tema.

Trijų elementų meninė instaliacija skirta sėdėti, gulėti, laipioti ar medituoti – kiekvienas gali atrasti sau tinkamą jos panaudojimo būdą. Architektės bendravo su Šeškinės bendruomene, pripažinusia meninių projektų trūkumą seniūnijoje ir pritarusia projektui. Naujasis meninis kūrinys turėtų tapti traukos objektu moksleiviams, Šeškinės gyventojams ir kitiems vilniečiams.

„Geo Art“ yra vienas iš 12 naujų „Kuriu Vilnių“ projektų, kuriems įgyvendinti buvo paskirstyta 500 tūkst. eurų. Instaliacijai realizuoti skirta – 20 500 Eur. Šiemet konkursas sulaukė rekordiškai daug – net 188 paraiškų. Miesto inicijuota programa „Kuriu Vilnių“ atgaivina primirštas sostinės erdves.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
35 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dambrauskis
Dambrauskis
1 dieną

VDA studentai tokius pusvelčiui daro visokiuose pleneruose. Ne tik suprojektuoja, bet ir patys pagamina. Čia nereikia būti dideliu dailide tokį pagaminti. Sunkiausia gal suvirinti rėmą ir tiek.

Darius
Darius
5 dienas (-ų)

Visi supranta kad tai yra iškreiptos formos surinktu mokesciu vagyste. Stebesi kodel verslas nenori buti saziningu, kad serti vairiy partiju vagis.

Julius
Julius
6 dienas (-ų)

Kuo ie skiriasi nuo Zuoko vamzdžiai NERIES krantinės

kowalski rico szeregowy skipper
kowalski rico szeregowy skipper
5 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Julius

Kuo tu skiriesi nuo senio besmegenio?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button