Miestas

Savivaldybė nebemokės kompensacijų romams už būstą ne Vilniaus mieste

Sostinės taryba priėmė sprendimą pakeisti romų, nuomojančių būstą ne Vilniaus miesto savivaldybėje, kompensacijų tvarką. Nuo šiol romams kompensacija už būsto nuomą bus mokama kaip ir visiems vilniečiams – pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą, nebeliks savivaldybės kompensacijų už būstą ne Vilniaus mieste.

Romų integracijos programos vykdymas buvo pradėtas 2016 metais, kai dėl socialinių problemų siekiant panaikinti romų taborą, žmonėms buvo suteikiami socialiniai būstai, mokamos nuomos mokesčio kompensacijos. Mėnesinė 100 eurų nuomos mokesčio kompensacija buvo mokama ir tiems romams, kurie, neradę būsto Vilniaus mieste, nuomojosi jį Vilniaus rajone.

„Įvertinus tai, kad naujų prašymų dėl kompensacijos mokėjimo nebegauname, manome, kad programos priemonė pasiekė savo tikslą. Bet prašymai dėl kompensacijos skyrimo, kurie pateikti iki tarybos sprendimo priėmimo, bus išnagrinėti ir, esant galimybei, kompensacija bus skirta”, – sakė SĮ „Vilniaus būstas“ direktoriaus pavaduotoja Rosita Žibelienė.

 

Tokių prašymų yra gauta 15-a. Kitos romų šeimos turės galimybę kreiptis dėl būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos skyrimo ar būsto išnuomojimo pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme numatytas nuostatas, t. y., kai būstą išsinuomos Vilniaus mieste.

Teisę į būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją turi asmenys ir šeimos, kurie atitinka Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo 10 straipsnio reikalavimus.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button