Miestas

Savivaldybė kviečia sodinti medžius jau ir Savanorių prospekte

Žalioji Vilniaus banga – tai milijonai krūmų, medžių ir vijoklių, artimiausiais metais sužaliuosiančių sostinės gatvėse. Šio pavasario sodinimo sezono pradžią žymės pokyčiai Savanorių prospekte – vienoje ilgiausių ir intensyviausio eismo Vilniaus gatvių, kuri nusidriekusi daugiau nei 14 km per Žemuosius Panerius, Vilkpėdę ir Naujamiestį. Čia šį pavasarį bus pasodinta per 190 medžių (šermukšnių, liepų, klevų) ir 9 400 krūmų.

Savanorių prospekto pradžioje esančiame Lakštingalos skvere startuos ir šio pavasario didžioji sodinimo talka. Vilniaus meras Remigijus Šimašius miestiečius į ją kviečia balandžio 9 dieną, šeštadienį, 10.30 val.

„Vilnius tęsia pernai pradėtą Žaliąją bangą, kuri tikrai neapsieis be vilniečių įsitraukimo. Kviečiu prisijungti bendruomenes, įstaigas, įmones, o dalyvavusieji pirmojoje mūsų želdinimo talkoje apsodinant Konstitucijos prospektą praėjusį rudenį patvirtins – tai tikrą bendrystę kurianti iniciatyva“, – sakė R. Šimašius.

 

Talkininkai darbuosis keliomis kryptimis: link Ukrainos ambasados J. Basanavičiaus gatvėje ir link Savanorių žiedo. Savanorių prospekte, kaip ir kitose gatvėse, pagal naująjį Vilniaus gatvių standartą, želdiniais nuo važiuojamosios dalies bus atskirti esami pėsčiųjų ir dviračių takai. Sodinami bus šio sezono leitmotyvu tapsiantys kvapieji ir žydintys augalai – daugiausia alyvos, jazminai ir hortenzijos.

Šį kartą Žalioji banga nustebins masteliu, krūmų formų ir spalvų įvairove. Šiemet Savivaldybė sodins ne kelių rūšių kaip iki šiol, o net 16 rūšių medžius ir net 35 rūšių krūmus. Sedulos ar šeivamedžiai išsiskirs forma, kiti, kaip antai žiemą žiedus kraunantys hamameliai ar kelis kartus žydinčios veigelės, – spalvomis. Kalniniai serbentai, putinai, svarainiai augins ryškiaspalvius vaisius.

Pirmieji darbai Savanorių prospekte jau pradėti – nuo Šviesos gatvės iki Kedrų gatvės sankryžos, abipus gatvės šaligatvių zonoje, jau atlaisvinami brandžių medžių polajai, atidengiami plotai būsimiems želdiniams – medeliams ir krūmams – sodinti. Nurinkus šaligatvio plyteles, bus nukastas techninio grunto sluoksnis, atvežtas suplanuotiems želdiniams tinkamas gruntas. Kartu bus suremontuotos kai kurios šaligatvio atkarpos. Gatvėje dirbs sunkioji technika, galimi laikini nepatogumai.

 

Vėliau šį pavasarį Žalioji banga vilnys daugeliu Naujamiesčio gatvių, apjuos Senamiestį, pasklis po aikštes bei skverus ir tęsis iki pat miesto pakraščių. Naujos medžių ir krūmų juostos tęsis nuo Vingio parko iki Kalnų parko, jos keliaus ir į Antakalnį, Lazdynus, Karoliniškes, kitus rajonus.

Naujų želdinių atsiras Žemaitės, Gerosios Vilties, Kauno, Pelesos g. Laisvės prospekte. Jau pradėti pasiruošimo sodinimui darbai Pylimo, K. Kalinausko gatvėse.

Per pavasarinį želdinimą mieste Savivaldybės lėšomis bus pasodinta apie 1 140 medžių, mažiausiai antra tiek jų pasodins bendruomenės ir socialiai atsakingos įmonės.

 

Palyginkime: Vilniuje 2020 m. pasodintas 2 181 medis ir 8 417 krūmų. Paskelbus Žaliąją bangą, 2021 metais, pasodinta 13 859 medžiai, 18 180 krūmų ir keli tūkstančiai vijoklių. Iki 2023 m. užsibrėžtas tikslas – pasodinti 100 tūkst. medžių, 10 mln. krūmų, 300 tūkst. vijoklių.

Prie Žaliosios bangos Savivaldybė kviečia prisidėti visus miestiečius, bendruomenes ir įmones.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Cityvibes

Kelius geriau remontuoti prie vakarinio aplinkkelio stabilizatoriaus traukė ir galine spiruokle sulauziau jūsų dėka pirma gal žmonių paklausk ko jiems reikia daug medžiu ar tvarkingų kelių o tada pagal tai turi but tvarkomas miestas gerai kad jau tiksi paskutines akimirkos

APGAILETINAS MIESTAS

LAPUOTIS MEDIS TIK 5 MENESIUS TERA ZALIUOJANTIS O 7 MENESIUS STOVI KAIP ZABAS….NORINT ZALUMOS REIK SODINTI SPYGLIUOCIUS O NE LAPUOCIUS…KITA VERTUS NEREIK IS MIESTO ERDVIU VISUR DARYTI MISKO…VISKAS TURI BUT DAROMA SU PROTU IR ZELDINIMO PROJEKTAIS , DABAR GI MEDZIU KAISALIOJIMAS KAS 2 METRAI ..JUS ISIVAIZDUOJAT KAS BUS KAI TIE MEDZIAI SUAUGS ????? AMZINA PRIEBLANDA O VASARA APSKRITAI SAULES NEMATYSITE….APACIOJE NIEKAD NEAUGS ZOLE O RUDENI IR PAVASARI –PURVYNAS.

Apgailėtinas pis uoklio piaras

O kada kvies su lomais asfaltą nuo gatvių lupti, nes kai supratau duobių lopyti ir gatvių asfaltuoti nieks nesiruošia

APGAILETINAS MIESTAS

GATVIU REMONTAS NENUMATYTAS, SIAURINIMAS TAIP…MIESTE TRECDALIS GATVIU–ŽVYRUOTOS BET SIKASIUI TAI NE ARGUMENTAS…KIEK JU DAR NEAPSVIESTU ..VAKAR BUVAU PANEVEZYJE..KAIP KEISTA VAZIUOTI —– LYGIOMIS GATVEMIS….

Arunas standartas

Greiciau simasiaus kadencija pasibaigtu

Rokas

nesuprantu šio pinigų švaistymo. Geriau bunkerius įrengtų ar miesto oro gynybos sistemas. O dabar medelius nutriušusius sodina. Ar meras iki išėjimo bando kiek gali įsisavinti pinigėlių? man jis toks kaip ir Matijošaitis…vienodi banditėliai.

ASILAS = ŽIRGUI ?????

SIMASIU LYGINI SU MATIJOSAICIU ?????? IR TAU JIE VIENODI ???? ARBA TU DUR..NAS ARBA APSIRUKES. NUVAZIUOK I KAUNA IR PALYGINK ….

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button