Miestas

Savaitgalį VU Botanikos sode bus atidarytas išskirtinis pastatas

Balandžio 22 d. 12 val. Vilniaus universiteto Botanikos sodas kartu su VŠĮ „Open House Vilnius“ kviečia į ŽALIOJO PASTATO atidarymo šventę!

Šis modernus, ergonomiškas, unikalus žaliojo dizaino statinys išsiskiria ne tik išorinėmis sienomis, kurias puošia žaliosios kolonos, bet ir kitais savitais apželdinimo sprendiniais, unikaliomis techninėmis bei energetinėmis savybėmis, daugiafunkciškumu, konstrukcinių bei techninių sprendinių įvairove. Šio pastato rekonstrukcija – išskirtinis pavyzdys ne vien mūsų šalyje.

Balandžio 22 d. nuo 12 iki 15 val. lankytojai bus laukiami įvairiose šio pastato erdvėse: prie žaliųjų kolonų, laboratorijoje, šiltnamyje, ekspozicijų salėje ir ant žaliojo stogo. Sužinosite apie šio unikalaus pastato istoriją, paskirtį, ekologines ir kitas galimybes, galėsite sužinoti daug naujo apie vertikalųjį bei stogo želdinimą.

 

Pastato stogą puošia apžvalgos aikštelė su žaliuojančių medžių ir krūmų oaze, kurią VU Botanikos sodo lankymo valandomis galės aplankyti visi Botanikos sodo svečiai. Žemesniuose aukštuose esančios erdvės skirtos švietėjiškai veiklai, darbuotojų kabinetams, laboratorijoms; prie jos prisišliejęs šiltnamis aprūpintas modernia įranga, skirta augalų mikrodauginimui, tyrimams, eksperimentams.

Pastato dizaino autorius – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas. Įgyvendinti jo idėją – apželdinti pastato sienas vertikaliomis žaliosiomis kolonomis, buvo tikras iššūkis ir rangovams UAB „Rekreacinė statyba“, ir VU Botanikos sodo specialistams. Tokių konstrukcijų analogų Lietuvoje iki šiol nebuvo. Šis pastatas unikalus dar ir tuo, kad ir jo apželdinimo ir daugelis kitų konstrukcinių savybių bei įrenginių taps puikia eksperimentine baze naujų, inovatyvių idėjų  kūrimui ir išbandymui.

Renginys nemokamas, mokamas tik įėjimas į VU Botanikos sodą (3,00 Eur).

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button