Miestas

S. Kairys: A. Smetonos paminklo idėją Gedimino prospekte būtina užbaigti

Kultūros ministras Simonas Kairys sako, kad būtina užbaigti paminklo, skirto tarpukario prezidentui Antanui Smetonai, idėjos įgyvendinimą sostinėje. Pasak jo, nors šiuo klausimu Vilniaus miesto savivaldybė ir stabtelėjo, prasidėjusį procesą būtina užbaigti vien tam, kad ateityje menininkai neignoruotų naujų skelbiamų konkursų. Kita vertus, akcentuoja ministras, nereikėtų tikėtis, kad, paskelbus naują konkursą, atsiras visiems įtinkančių meninių pasiūlymų.

„Tikrai nėra jokių garantijų, kad rezultatas bus geresnis. Geresnis gal bus kažkam, tačiau bus kita grupė, kuriai kažkas vėl netiks. Manau, kad labiau reikėtų pasitikėti žmonėmis, kurie nusimano, kaip derinti meninius akcentus viešosiose erdvėse“, – LRT radijui antradienį sakė S. Kairys, pažymėdamas, kad paminklas A. Smetonai turėtų atsirasti kuo greičiau.

„Aš labai išgyvenu dėl to, kad tokiu būdu, kai mes skelbiame konkursus, suformuojame kompetentingą komisiją iš ekspertų, kurie jaučia erdvę ir meną ir geba tuos dalykus suderinti, o mes šioje vietoje galime taip išsiūbuoti valtį ir atrodyti labai nepatikimi“, – sakė S. Kairys.

 

Ministro teigimu, tai, kad Vilniaus miesto savivaldybės Istorinės atminties komisija pasigedo savivaldybės administracijos atstovų, nėra tinkamas argumentas abejoti vykusio konkurso laimėtojais.

„Atrankos komisijos sprendimais abejoti tikrai nematau pagrindo. Taip, Vilniaus savivaldybė bando atkreipti dėmesį, kad jų atstovų nebuvo konkrečioje komisijoje, kuri sprendė, tačiau ten nebuvo ir Kultūros ministerijos atstovų, nors ministerija buvo atsakinga už procesą. Buvo patikėta viskas ekspertams“, – sakė ministras.

„Gerai, kad mes turime visokias diskusijas ir nuomones, bet procesas neprasidėjo vakar ar užvakar. Buvo daug diskusijų ir apie vietą, principus ir kitus dalykus“, – pažymėjo jis.

 

Benas Brunalas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
NE PAMINKLAS O PARODIJA

PASTACIUS JI BUS KUR UZ KAMPO NUSISCIURKSTI, VAIKAMS PASIKARSTYTI…DABAR ANT KUDIRKOS PAMINKLO PAZIUREKIT KAS DAROSI ….

NE PAMINKLAS O PARODIJA

CIA NE PAMINKLAS O KAZKOKIA PIGI PAMINKLO PARODIJA….

Nereikalingas

Šis paminklas išvis nereikalingas. Paminklų statymo mada asmenybėms praeitų laikų bruožas. Tuo labiau, kad A.Smetona – kontroversiška asmenybė.

Mare

😀 Paties vaikams bus labai reikalingas. Kad Lietuvos istorijos aiškinimas butu ne toks sovietiškai kontroversiškas.

Robert

Paciam istorija yra plokscia kaip zeme, taip? arba sovietinis arba ne, taip? paminklinimas butent ir yra sovietinio mentaliteto palikimas.

vardas

jo jo, tik sovietai visame pasaulyje paminklus ir testato – kai pradėjo antikos laikais statyti, tai iki šiol kepa

Robert

Antika žymi ne paminklais, o skulptūrom. Jei pasižiūrėsi, kur paminklai dabar dygsta, tai Š. Korėjoj, Afrikoje ir Rusijoje.

Nereikalingas

Savo vaikus mokysiu spjaudyt ant diktatorių, kurie pamina demokratiją.

Mare

Sau barzdos neapsispjauk, tarybine ispera :)))

vilnietis

Na čia ne paminklas, o a la menininkų išmislas

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button