Miestas

Rytoj Vilniuje – branduolinės avarijos pratybos: bus išbandyta unikali gyventojų registravimo programėlė

Pandemijai pakoregavus planuotas savivaldybės civilinės saugos pratybas, skirtas pasirengimui branduolinės avarijos Astravo atominėje elektrinėje (AE) atvejui, jos įvyks rytoj, spalio 21 d., nuo 10 iki 14 val. vyksiančių pratybų metu bus pirmą kartą išbandyta Vilniaus sukurta gyventojų registravimo programėlė, padėsianti operatyviai valdyti gyventojų laikinojo perkėlimo, švarinimo kontrolės ir apgyvendinimo procesą. Pratybų metu ekspertai vertins savivaldybės Operacijų centro darbą, gyventojų surinkimo, švarinimo punkto darbo efektyvumą, kolektyvinės apsaugos statinio, kuriame laikinai būtų apgyvendinami vilniečiai, pasirengimą.

Pratybose Vilnius pasitelks modernias technologijas – dronus, mobiliąją programėlę, informacinius dashboard skydus operacijų centre, vaizdo kameras ir pan.

Bus simuliuojamas gyventojų (pratybose – moksleivių) laikinas perkėlimas. Kitaip, nei realios nelaimės atveju, šių pratybų metu įspėjamosios sirenos nekauks, gyventojams į telefonus nebus siunčiamos žinutės. Dalyvaus keletas ugdymo įstaigų ir visas būrys specialiųjų tarnybų bei įmonių, kurios treniruosis, kaip operatyviai reaguoti ir elgtis branduolinės nelaimės Astravo AE atveju.

 

Pratybos prasidės Vilniaus Jeruzalės progimnazijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjuje, kur bus simuliuojama gyventojų laikinas perkėlimas ir pervežimas į švarinimo (dezaktyvacijos) punktą.

Iš šių punktų autobusai pajudės link Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos autodromo (Mokyklos g. 21, Bukiškio k., Vilniaus r.), kur bus organizuojamas gyventojų švarinimas.

Po švarinimo mokiniai bus vežami į Vilniaus Gabijos gimnaziją, kuri bus naudojama kaip kolektyvinės apsaugos statinys.

 

Tuo pačiu Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad nutikus blogajam scenarijui, gyventojai bus iškart informuoti sirenomis, trumpaisiais perspėjimo pranešimais į mobiliuosius telefonus, per Lietuvos radiją ir televiziją ir per gelbėjimo tarnybų ir savivaldybių atstovus ten, kur sirenos nėra girdimos. Taip pat gyventojai turėtų prisiminti rekomendacijas dėl kalio jodido naudojimo. Daugiau informacijos apie kalio jodido tablečių vartojimą ir informacijos, kaip tinkamai pasiruošti galimos branduolinės nelaimės atveju, galima rasti specialiuose puslapiuose: jodas.vilnius.lt ir www.lt72.lt/

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
36 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gedas
Gedas
1 mėnesį

Kelios tokios “pratybos” ir i duju kameras kaip zydus vokieciai veze praustis

technika
technika
1 mėnesį

Jei bus tikros radiacijos, tai nei telefonai, nei programėlės, nei dashboardai neveiks. Tranzistoriai ant tiek maži, kad iš karto suges nuo didesnės radiacijos.

Ale
Ale
1 mėnesį

A pablūdot, per susirgimų piką organizuoti pratybas, kad vaikai susirgtų, paskui paskelbsit statistiką, kad serga nepaskiepyti.

Ryčka Cicins
Ryčka Cicins
1 mėnesį

Programėlė – tai nūdienos pasaulyje panacėja nuo visko. Jau įsivaizduoju kaip žmogus siunčiasi programėlę branduolinės katastrofos metu. Arba kaip karo metu du bėgliai sustoja miške ir klausia viens kito “o tu jau įsiinstaliavai Karas24.lt programėlę?”. Vienžo. Ką jūs ten rūkot? Jei jau įsisavinat lėšas, tai bent darykit tai įtikinamai.

Nereikalingas
Nereikalingas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Ryčka Cicins

Badas24.lt programele rodo, kad del techniniu kliuciu Barboros maisto tiekimas laikinai uzstrigres. Prasome pakenteti ir pabandyti veliau uz kokio menesio.

slavka / bmZlt
slavka / bmZlt
1 mėnesį

Dziugu, kai taip igyvendinamos realiai labai reikalingos Lietuvai “programos”,- tai dabarties-ateities “Kartos” Ugdymas visame kame… (Tvarios Lietuvos)

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button