Miestas

Ruošiamasi pradėti kairiosios Neries krantinės atnaujinimo darbus

Kovo viduryje prasidės Neries krantinės atkarpų nuo Brolių Vileišių skvero iki Šilo tilto (1 km 950 m) ir tarp Baltojo ir Žvėryno tiltų (1 km 300 m) tvarkymo darbai. Bus rekonstruoti dviračių ir pėsčiųjų takai, laiptai, įrengtas naujas apšvietimas, terasos, mažosios architektūros elementai, poilsio salelės. Bendras abiejų atkarpų tvarkomos teritorijos plotas yra apie 10 ha.

Kairėje Neries krantinės pusėje, atkarpoje tarp Brolių Vileišių skvero iki Šilo tilto prieigų, bus pagerintos sąlygos pėstiesiems ir dviratininkams, ypač Sluškų ir Vileišių gatvių prieigose, kur iki šiol judėjimo galimybės buvo ribotos. Suprojektuotų dviračių takų plotas – 3140 kv. m, pėsčiųjų takų – 11553 kv. m. Dviračių gatvės (tarp P.Vileišio ir Sluškų g.) dangos plotas – 8925 kv. m. Taip pat bus sutvarkyti lietaus nuotekų tinklai, didinamas jų veikimo efektyvumas liūčių metu, papildomai įrengti tinklai ten, kur šiuo metu jų trūksta.

Dalyje ties A. Goštauto gatve suprojektuotas priėjimas prie vandens, bus suremontuoti esami pandusai, vienas jų pritaikytas žmonių su negalia poreikiams.

 

Projekte numatyta gausinti želdinius. Upės šlaitai bus apsodinti Neries paupio aplinkai tinkamais augalais: juodalksniais, baltalksniais, uosiais, klevais, beržais, ievomis, gudobelėmis. Krūmų masyvai formuojami iš gluosninių šeimos augalų, prie takų numatytos žydinčių lanksvų, kalninio serbento juostos, atraminės struktūros želdinamos vijokliais. Iš viso šiuo Neries tvarkymo etapu bus pasodinti 285 medžiai, 129 akcentiniai ir 28 797 kitokie krūmai, 655 vijokliai.

Projektuotojai pakartotinai įvertino esamą želdinių situaciją ir inventorizavo medžius. Neišvengiamai teks pašalinti aštuonis invazinius uosialapius klevus, baltažiedę robiniją, dvi jaunas liepas. Atnaujinant krantinę nepavyks išsaugoti penkių suaugusių medžių: keturių paprastųjų klevų ir kalninės guobos. Už šalinamus medžius apskaičiuota atkuriamoji vertė – 2418 Eur.

Dar pagal 2018 m. pirminį projektą, buvo numatyta šalinti 63 medžius. Vis dėlto savivaldybės iniciatyva projektas buvo atidžiai įvertintas ir pakoreguotas – derinant su takų vietomis ir kitais projekto sprendiniais, rasta galimybė persodinti paprastąjį klevą ir kalninę guobą, o ties A. Goštauto gatve, tarp Geležinio vilko Žvėryno tiltų, bus išsaugoti ir persodinami keturi kaštonai. Iš viso projekte pavyko išsaugoti 45 medžius ir apie 10 tūkstančių kv. m krūmynų.

 

Krantinės atnaujinimo darbų užsakovas – Vilniaus savivaldybė, projektuotojas – įmonė „Vilniaus planas“, rangovas – bendrovė „Žilinskas ir Co“. Krantinės atnaujinimo darbai didžiąja dalimi finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, 15 procentų projekto vertės skiriama iš valstybės ir Vilniaus miesto savivaldybės biudžetų. Abiejų atkarpų tvarkymo darbai prasidės kovo viduryje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
62 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Visiska Degradacija

JUOKINGA…..TAI DAR PRADETU PRIES 7-8 METUS ANAME KRANTE DARBU NEPABAIGE….VISKAS ISRAUSTA IR NUMESTA…TAI KA DABAR RAUS KITA KRANTA ??????? PRIE OPEROS 2017 PRADEJO KEIST PLYTELES TAI DAR NEBAIGTA…SIMASIAU TIESIOG NIEKO NEBEDARYK, RAMIAI PASEDEK ANT MERO KEDUTES IKI KADENCIJOS PABAIGOS.

XooX

Du skainiai apie projektą, o toliau tik medžiai ir krūmai, daugiau nieko… Stagarų 5cm diametro prismaigstys ir vėl girsis kiek medžių prisodino. Pas žmones tujos rimtesnės auga nei jie medžius sodina… Psichozė tęsiasi.

Pilietis

Jo, vizulkėse gražu, o realybė jau Žirmūnų pusėj nedadaryta… Galit pažiūrėt kaip viskas baisiai atrodys. Maža to, kad nepabaigta bet jau ir plytelės sunkiosios technikos išmaltos – skilusios arba sustumtos į žemę.

Tonis Bleras

Genijai, pabaikit pirmą ką pradėjot kitoje pusėje… Baisu žiūrėti koks jovalas ir kiek medžiagų iššvaistyta…

ghg

genijau tu genijau, gi skirtingi rangovai, skirtingi projektai, skirtingi konkursai, skirtingas finansavima

Linoleumantas

O kad taip žmogumi rūpintųsi, kaip želdiniais…

ghg

žmogumi rūpinasi šeima ir draugai. gal problemos tavyje, jeigu jauti rūpesčio nepriteklių?

Vaclovas

Aš tai nykštį viršun pridėjau, turėdamas omeny atvejus, kai šeimų ūkiuose rūpinamasi papuošimais, o ne šeima, kai vaikai tegauna tik seno raugo pamokinimus, nesiekiant jiems tikro gėrio.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button