Kviečiame balsuoti už labiausiai patikusią žydinčią pievą Vilniuje, kuri užaugo trečius metus laikantis tvaraus vejų šienavimo principų.

Daugelis pastebėjo, kad Vilniuje šienaujami gyventojų kiemai, intensyviai naudojamos viešosios pievų erdvės, o šlaituose, tarp transporto juostų, transporto žieduose ir kitose mažai užeinamose vietose šienaujama tvariai.

Tvariai šienaujamose pievose didėja aplinkos biologinė įvairovė, yra daugiau nektaro bitėms ir kitiems augalus apdulkinantiems vabzdžiams. Pievose geriau sugeriamas ir lėčiau garinamas kritulių vanduo, mažėja tarša – sugeriamas CO2, absorbuojami teršalai, valomas miesto oras, lieka mažiau dulkių.

Ramunė Baniulienė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miestovaizdžio skyriaus vedėja, sako, kad pievos miestuose šienaujamos, tik tai daroma tvariai – ne tik dėl žmonių patogumo, bet ir dėl gamtosaugos.

„Miestų kiemuose, vaikų žaidimo aikštelėse, parkuose šienaujama nuolat, palaikoma veja“, – sako specialistė. – Kitiems pievų plotams taikomas retesnio šienavimo režimas – šienaujama vieną ar kelis kartus per metus. Dar dalis pievų jau visiškai nuošaliose vietose, pavyzdžiui, aplinkkelių šlaituose, prižiūrima taip, kad jose galėtų augti savaime dygstantys medžiai ir krūmai – skatinamas savaiminis atžėlimas, bet bus vykdomas invazinių augalų stebėjimas. Tad vietoje plikų magistralių turėsime žalius koridorius. “

Artimiausiu metu masiškai šienauti aukštą žolę numatoma apie Jonines. Iki to laiko seniūnijos pagal situaciją vertina pievų būklę, renka vilniečių atsiliepimus ir į juos reaguoja.

Ši apklausa baigėsi (nuo 1 year).

Kuri natūrali pieva Vilniuje gražiausia?

1. Neries krantinė prie Baltojo tilto
1,305 balsų (35.51%)
2. Neries krantinė prie Žaliojo tilto
626 balsų (17.03%)
9. Misionierių sodai
523 balsų (14.23%)
6. Geležinio Vilko gatvė
402 balsų (10.94%)
3. Vilniaus gynybinės sienos bastėja
297 balsų (8.08%)
4. Kūdrų parkas
226 balsų (6.15%)
5. Ozo parkas
144 balsų (3.92%)
8. Jablonskio skveras
100 balsų (2.72%)
7. Ukmergės gatvė
52 balsų (1.41%)

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymą. Turinys apmokėtas.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

114 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist