MiestasSavaitės klausimas

Renkame gražiausią natūralią pievą Vilniuje

Kviečiame balsuoti už labiausiai patikusią žydinčią pievą Vilniuje, kuri užaugo trečius metus laikantis tvaraus vejų šienavimo principų.

Daugelis pastebėjo, kad Vilniuje šienaujami gyventojų kiemai, intensyviai naudojamos viešosios pievų erdvės, o šlaituose, tarp transporto juostų, transporto žieduose ir kitose mažai užeinamose vietose šienaujama tvariai.

Tvariai šienaujamose pievose didėja aplinkos biologinė įvairovė, yra daugiau nektaro bitėms ir kitiems augalus apdulkinantiems vabzdžiams. Pievose geriau sugeriamas ir lėčiau garinamas kritulių vanduo, mažėja tarša – sugeriamas CO2, absorbuojami teršalai, valomas miesto oras, lieka mažiau dulkių.

 

Ramunė Baniulienė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miestovaizdžio skyriaus vedėja, sako, kad pievos miestuose šienaujamos, tik tai daroma tvariai – ne tik dėl žmonių patogumo, bet ir dėl gamtosaugos.

„Miestų kiemuose, vaikų žaidimo aikštelėse, parkuose šienaujama nuolat, palaikoma veja“, – sako specialistė. – Kitiems pievų plotams taikomas retesnio šienavimo režimas – šienaujama vieną ar kelis kartus per metus. Dar dalis pievų jau visiškai nuošaliose vietose, pavyzdžiui, aplinkkelių šlaituose, prižiūrima taip, kad jose galėtų augti savaime dygstantys medžiai ir krūmai – skatinamas savaiminis atžėlimas, bet bus vykdomas invazinių augalų stebėjimas. Tad vietoje plikų magistralių turėsime žalius koridorius. “

Artimiausiu metu masiškai šienauti aukštą žolę numatoma apie Jonines. Iki to laiko seniūnijos pagal situaciją vertina pievų būklę, renka vilniečių atsiliepimus ir į juos reaguoja.

 

Kuri natūrali pieva Vilniuje gražiausia?

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymą. Turinys apmokėtas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
113 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Brendis

Bet kuo didesnis kaimas, tuo labiau nesupranta nesienavimo idėjos ir būtinybės dideliam mieste, ty pinigų taupymas, ty miesto ekologija, švaresnis oras, daugiau drėgmės, mažiau dulkių ir CO2, atsilupeliai supraskit, kad miestas, tai nėra kaimas, kur žalumos per akis ir ten galima skusti, kad ir iki žemės visą miestelio centra, mieste žalumo reikšmė ipatingai svarbi

Paskutinį kartą redaguota 5 dienas (-ų) (Brendis)
Jonas B.

Kas do debilizmas palikt nešienautas pievas? Negražu.

sddd

Negeda tokus rinkimus daryti ? Apsurdas. Kas toliau? Cia man atrodo tik jie patys supranta ka cia daro, nes uzsenieciam tai visai tas jusu vamzdziai jie net nesupranta kad cia menas.

Bohemietis

Užsieniečiai iš Murmansko nesupranta, kodėl Vilniuje yra statmeni raudoni asfalto lopinėliai, neprijungti prie likusios kelio dangos.

Ramuma

Citatoje sakoma, kad šienaujami parkai, bet net ir į balsavimą įtraukti du parkai: ozo ir kūdrų, kuriuose tik dalis šienaujama… Labai apmaudu, kai nei ant pievutės pasėdėsi ten dabar, nei diskgolfo tokiose žolėse pažaisi… 🙁 Atimtos erdvės iš vilniečių 🙁

Piktas

Eilinis pasityčiojimas iš Vilniečių.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button