Miestas

Remigijus Šimašius: TOP 10 melagienų apie Vilnių

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius savo “Facebook” paskyroje pasidalino 10 mitų apie Vilnių, kurie šiuo metu sklando viešumoje.

Susipažinkite su mero pranešimu:

Matau, kad mitus skleidžia labai skirtingi žmonės. Tarkime, vertinant iš vakcinos šalininkų varpinės, mums dažnai atrodo, kokių absurdiškų mitų prisigalvoja tie, kurie nepasitiki mokslu – nuo tyčinių sąmokslų iki 5G čipo vakcinoje. „Kokie tamsūs ir neišsilavinę žmonės, kuo jie tiki!“ – dažnai galima išgirsti panašius pasakymus. Tačiau iš kitos pusės, išsilavinimas ir erudicija dar nereiškia, kad patys netampame tais, kurie skleidžia nepagrįstus mitus. Tam irgi priežasčių – visi turime jautrių vietų, kurios aktyvinasi, kai mus pasiekia aktuali, net nebūtinai teisinga informacija. Norim nenorim, bet kartais patikim nepasigilinę ir patys tampame dar vienais mitų skleidėjais. Iš kurių kitais kartais patys juokiamės.

 

Taigi, keletas tokių dažnesnių mitų / gandų / fakenews, kuriuos pastaruoju metu girdžiu mieste. Apie tai, ką darome mieste, ir dar dažniau – apie tai, ko nedarome. Trumpai aiškiai – čia dešimties populiariausių mitų paneigimas.

Vilnius statys stadioną už 280 arba 340 mln. eurų. NE.

Stadiono statybos kainuos 39,2 mln. eurų, viso Daugiafunkcio komplekso su 15 sporto aikštynų statybų kaina – 94,6 mln. eurų. Pridėjus jo operavimą 25 metams, bendra kaina bus 160 mln. eurų.

 

Dėl medžių sodinimo naikinamos eismo juostos Konstitucijos prospekte. NE.

Nė viena juosta nėra naikinama. Medžiai ir krūmai sodinami perteklinėje asfalto juostoje, kuri iki šiol nebuvo naudojama. Beje, nenaudojama ji ir spectarnybų transportui, kaip kad daug kas nužiūrėję amerikietiškuose filmuose.

Naikinamas kairysis posūkis iš Konstitucijos prospekto į Kalvarijų gatvę. NE.

 

Nėra ir niekada nebuvo tokio plano. Posūkis lieka, ir jis esminis viešajam transportui. Eismo juostos čia tik pakoreguojamos pagal Statybų techninio reglamento reikalavimus, tačiau jų skaičius nekinta.

P. Cvirkos skveras po paminklo nukėlimo gali būti užstatytas daugiabučiais. NE.

Tai visiška fantazija. Skveras liks skveru, tik bus sprendžiama, kaip sustiprinti jo rekreacinę funkciją.

 

Nudžius naujai sodinami medžiai nuo druskų kaip Geležinio Vilko gatvės pušelės. NE.

Medžiai ir krūmai apsaugomi kompleksinėmis priemonėmis, tarp kurių ir mediniai aptvėrimai, druskų barstymo algoritmo pakeitimai. O Geležinio Vilko g. pušelės nudžiūvo ne dėl druskų, o dėl netinkamo sodinimo laiko. Mokesčių mokėtojams tai nekainavo, nes pinigai nebuvo sumokėti.

Bus nukeltas F. Zappos paminklas. NE.

 

Konkursą išties laimėjo projektas, kur skulptūra perkelta į matomesnę vietą, ir tam sutikimą buvo davęs vienas paminklo iniciatorių. Bet su projekto autoriais jau sutarėm, kad F. Zappa liks ten, kur yra dabar, ir kur po Centro poliklinikos rekonstrukcijos bus svarbi žalioji jungtis tarp Reformatų sodo ir P. Cvirkos skvero – kad ir kaip šis tuomet vadinsis.

Žirmūnų g. 109 statys tą „baisų namą“. NE.

Savivaldybė nedavė ir neduos leidimo tokiam namui. Teritorija privati, statyti ten galima, bet namas neatitinka 10-ies Vilniaus geros architektūros principų, ir toks leidžiamas nebus.

„Vilniuje tik gėjams ir žolės mėgėjams nebent kažkas pagerėjo prie liberalų“, sako Arvydas Avulis. NE.

Gaila, bet homoseksualūs žmonės vis dar nėra visateisiai mūsų visuomenės nariai. O žolės mėgėjams tikrai geriau – Vilniuje daugiau žalumos. Ir vienas TAIP – suderinti Vilniuje NT projektus, kaip tam pačiam interviu sakė A. Avulis, tapo sudėtingiau – mes dar reiklesni. Kartu visada žiūrim, kad mūsų reiklumas netaptų beprasme biurokratija.

Skiepytiems ir neskiepytiems asmenims vienoda rizika susirgti sunkia COVID forma ar net numirti. NE.

Ir čia labai svarbus mitas – netikėjimas juo gali išgelbėti jūsų ar jūsų artimųjų gyvybes. Naujausi Lietuvos skaičiai rodo, kad tarp visų ligoninėje gulinčių COVID ligonių net 75 proc. sudaro neskiepyti asmenys. Dar žiauresnė mirčių statistika – net 80 proc. mirusių dėl COVID buvo neskiepyti. O juk nepaskiepytų suaugusių asmenų Lietuvoje liko tik ketvirtadalis – nepaisant to, būtent jie gulasi į ligonines ir, deja, jie daug dažniau miršta.

Naujausias mitas – Vladislavo Sirokomlės mokykla rekonstravus bus atiduota kažkam kitam, lenkų vaikai ten nebegrįš. NE.

Lenkų mokyklos irgi negali pasigirti laisvų vietų pertekliumi, tad mokykla ir toliau bus lenkiška, tik patogesnė.

Būkite atidūs – mitų sklando daug, prieš patikėdami jais, paieškokite faktų arba paklauskite. O jeigu žinote, kad kažkas skleidžia mitus – nepatingėkite, paneikite, o jei tai vienas iš mano paminėtųjų – pasidalinkite su jais šiuo įrašu. Ir ne, čia nėra jokių galimybių, kad „galbūt“, „mano nuomone“, „man pasirodė“, „kas galėtų paneigti“ ir pan. Čia yra MITAI, ir tik mitai, faktus surašiau po jais.

Ačiū, kad neužkimbate, ačiū, jei užkibę pripažįstate klydę.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
85 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Red wing
Red wing
1 mėnesį

Nei Šiaurinės gatvės, baseino, Šiaurinio aplinkelio, stadiono… Kur kiti mitai?

XooX
XooX
1 mėnesį
Atsakinėti į  Red wing

Darželių, mokyklų pastatyta. Šiūkšlių kalnai prie naujai įrengtų konteinerių dingę. Viešasis transportas jau kaip Tokijuje. Gatvės visos kaip Singapūre, žvyrkelių mieste nebelikę. Sporto rūmai sutvarkyti, Tautos namai praktiškai baigti. You name it…

Romas
Romas
1 mėnesį

Meras geriau pradėtų dirbti, nes dabar tik piaru užsiima, daugiau iš mero nieko nėra.

123
123
1 mėnesį
Atsakinėti į  Romas

https: //youtu.be/ZdYFqk365WM

Gal dar paneigs faktą, kad Vilniaus gatvės n
Gal dar paneigs faktą, kad Vilniaus gatvės n
1 mėnesį

prastos?

Paskutinį kartą redaguota 1 mėnesį (Gal dar paneigs faktą, kad Vilniaus gatvės n)
Tauragės plūgo
Tauragės plūgo
1 mėnesį

girgždėjimas

hmmm
hmmm
1 mėnesį

Kiekvienam vilniečiui reiktų priverstinai atostogų bent savaitei pasižiūrėti kaip žmonės gyvena Vienoje, Amsterdame, Paryžiuje, Skandinavijoje. Šita ligota priklausomybė nuo automobilių žudo tiesiogine to žodžio prasme, už dešimties metų būsim visi nutukę kaip amerikiečiai ir dar kietųjų dalelių prisikėpavę astmininkai.

Mindaugas
Mindaugas
1 mėnesį
Atsakinėti į  hmmm

Kai Vilnius bus sutankintas taip kaip mineti miestai, tai nieko kito ir neliks, bet kol kas, kodel negalima dziaugtis erdviomis miesto gatvemis, o jas butina siaurinti? Maniau, kad tik sovietai po revoliucijos griove tai kas buvo gero sukurta, kad galetu pastatyti savo, nors ir belekaip – ,,pasauli sena isardysim, ant pamatu senu ir tuo, naujai pasauli atstatysim… ,,, Berods taip internacionale skamba. Oi, kaip man primena musu mera – kad ir nezmoniskai, bele kitoniskai!

Vaclovas
Vaclovas
1 mėnesį
Atsakinėti į  hmmm

11 melagiena. Esu buvęs Vakaruose ir Rytuose – pilnos gatvės važių. O platesnių kelių, beje, daugiau (tai, kad kitur keliai siauresni yra 12 melagiena tų, kurie turi vairavimo baimę).

Vaclovas
Vaclovas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Vaclovas

Nors R. Šimašiaus mintis apie tai suprantu (“kaklelis” ir pan.), tad aš kiek apie kitką.

OkKaren
OkKaren
1 mėnesį
Atsakinėti į  hmmm

Tarp kitko jau esami vieni is labiausiai nutuke Europoje.

Dalius
Dalius
30 dienas (-ų)
Atsakinėti į  hmmm

Pradziai uzdrauskit taksi ir pavezejus ,bei picu isveziotojus su vidaus degimo varikliais transporto priemonemis .Visi eis pasimti maisto ir pajudes .Taksi ir pavezejai neturetu ivazineti i kiemus ,kuriose palieka tarsa besisukiodami

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button