Miestas

Remigijus Šimašius šeštadienį kviečia į talką Savanorių prospekte

Savanorių prospekto pradžioje esančiame Lakštingalos skvere startuos šio pavasario didžioji sodinimo talka. Vilniaus meras Remigijus Šimašius miestiečius į ją kviečia balandžio 9 dieną, šeštadienį, 10.30 val.

„Vilnius tęsia pernai pradėtą Žaliąją bangą, kuri tikrai neapsieis be vilniečių įsitraukimo. Kviečiu prisijungti bendruomenes, įstaigas, įmones, o dalyvavusieji pirmojoje mūsų želdinimo talkoje apsodinant Konstitucijos prospektą praėjusį rudenį patvirtins – tai tikrą bendrystę kurianti iniciatyva“, – sakė R. Šimašius.

Talkininkai darbuosis keliomis kryptimis: link Ukrainos ambasados J. Basanavičiaus gatvėje ir link Savanorių žiedo. Savanorių prospekte, kaip ir kitose gatvėse, pagal naująjį Vilniaus gatvių standartą, želdiniais nuo važiuojamosios dalies bus atskirti esami pėsčiųjų ir dviračių takai. Sodinami bus šio sezono leitmotyvu tapsiantys kvapieji ir žydintys augalai – daugiausia alyvos, jazminai ir hortenzijos.

 

Šį kartą Žalioji banga nustebins masteliu, krūmų formų ir spalvų įvairove. Šiemet Savivaldybė sodins ne kelių rūšių kaip iki šiol, o net 16 rūšių medžius ir net 35 rūšių krūmus. Sedulos ar šeivamedžiai išsiskirs forma, kiti, kaip antai žiemą žiedus kraunantys hamameliai ar kelis kartus žydinčios veigelės, – spalvomis. Kalniniai serbentai, putinai, svarainiai augins ryškiaspalvius vaisius.

Pirmieji darbai Savanorių prospekte jau pradėti – nuo Šviesos gatvės iki Kedrų gatvės sankryžos, abipus gatvės šaligatvių zonoje, jau atlaisvinami brandžių medžių polajai, atidengiami plotai būsimiems želdiniams – medeliams ir krūmams – sodinti. Nurinkus šaligatvio plyteles, bus nukastas techninio grunto sluoksnis, atvežtas suplanuotiems želdiniams tinkamas gruntas. Kartu bus suremontuotos kai kurios šaligatvio atkarpos. Gatvėje dirbs sunkioji technika, galimi laikini nepatogumai.

Vėliau šį pavasarį Žalioji banga vilnys daugeliu Naujamiesčio gatvių, apjuos Senamiestį, pasklis po aikštes bei skverus ir tęsis iki pat miesto pakraščių. Naujos medžių ir krūmų juostos tęsis nuo Vingio parko iki Kalnų parko, jos keliaus ir į Antakalnį, Lazdynus, Karoliniškes, kitus rajonus.

 

Naujų želdinių atsiras Žemaitės, Gerosios Vilties, Kauno, Pelesos g. Laisvės prospekte. Jau pradėti pasiruošimo sodinimui darbai Pylimo, K. Kalinausko gatvėse. Per pavasarinį želdinimą mieste Savivaldybės lėšomis bus pasodinta apie 1 140 medžių, mažiausiai antra tiek jų pasodins bendruomenės ir socialiai atsakingos įmonės.

Palyginkime: Vilniuje 2020 m. pasodintas 2 181 medis ir 8 417 krūmų. Paskelbus Žaliąją bangą, 2021 metais, pasodinta 13 859 medžiai, 18 180 krūmų ir keli tūkstančiai vijoklių. Iki 2023 m. užsibrėžtas tikslas – pasodinti 100 tūkst. medžių, 10 mln. krūmų, 300 tūkst. vijoklių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
jas

Dvi savaites ardė, naujai prieš metus sutvarkytą šaligatvį. tarp Pietario ir G. Vilties gatvių. Čia vandalizmas, tarsi nebūtų svarbesnių darbų. Aš už apželdinimą miesto, bet tik ne tokiu būdu, manau vieša interesą už pinigų švaistymą pagaliau teisėsauga turėtų sudrausminti

Vilnius

Gerai kad sodina nu bet tai vebt normaliai susodinkit. Susodinot pusis kurios nudziuvo, prie Akropolio jus matet kaip susodibta? Kreivai visai ir nemastabt ,kad tas medis tau auks jokiu aystumu nesilqiko. Pinigu svaistymas.

XooX

Didžiausias medis tai savivaldybės paskutiniam aukšte pasodintas….

Paulius

Nesuprantu tokios meilės talkoms. Bet whatever, lauksim nuotraukų.

Vilnietis

Simasius tai vezys Vilniui

Hmm

Būtent dėl medžių?:D ar lietuviškai skaityt taip ir neišmokai?

Artūras

Geriausias meras kokį kol kas Vilnius yra turėjęs.

Romas

Didesnis vėžys yra Vilniečiai, kurie beraščiai. Lietuvių kalbos neišmoksta, o tada pyskta dėl medžio, nes geriau matai jam pakeltu išmoką.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button