Miestas

Remigijus Šimašius: Neries dešinės krantinės atnaujinimas – praktiškai baigtas

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius savo „Facebook“ paskyroje ilgu tekstu apžvelgė Neries krantinių tvarkymo eigą, atliktus ir būsimus darbus. Meras rašo, jog Neries dešinės krantinės atnaujinimo darbai praktiškai baigti, liko tik keletas darbų, kuriuos žadama užbaigti artimiausiu metu.

Remigijus Šimašius: Kas naujo yra ir ateina į Neries krantinę?

„Šįkart tik apie Nerį centrinėje miesto dalyje, kur, pripažinkime, Neris ilgą laiką tik skyrė dvi miesto dalis, bet ne jungė.

Neries grąžinimas į miestą visada buvo vienas mano prioritetinių darbų. Žinoma, tokie darbai vyksta etapais ir prie pokyčių greitai priprantama, bet pabandykite grįžti į 2015-uosius ir prisimint, kiek gyvybės Neries pakrantėse turėjome tada ir kiek jos turime dabar. Gal prisimenate ir tuos armatūros gabalus iš nutrupėjusių plokščių, už kurių vis bėgikai užkliūdavo, arba tas gilias įgriuvas pačioje krantinėje? Aš tai jau užmiršau. Trumpai apie tai, kokie darbai vyksta šiuo metu ir kas planuojama, kad Neries pakrantės būtų dar gyvesnės.

 

Dešinės krantinės atnaujinimo darbai praktiškai baigti – patys tuo galite įsitikinti pasivaikščiodami ar važiuodami dviračiu nuo Žirmūnų iki Vingio parko. Likę neesminiai patobulinimai bus baigti per porą mėnesių. Jau dabar išgirstu ausiai malonių skundų – „vasaros vakarais krantinėmis nebeįmanoma pravažiuoti, nes čia grūstys nuo žmonių ir dviračių“. O juk to ir siekėme – tvarkinga krantinė nėra galutinis tikslas. Tikslas – keisti žmonių įpročius, kad jie atrastų aktyvų ir pasyvų poilsį miesto centre. Net jei dėl to reikėjo pakovoti su žemgrobiais – nepamirškite, kad puikusis Birutės takas palei Nerį Žvėryne kažkada buvo pasiekiamas vos keliems gyventojams, praplėtusiems kiemus link Neries.

Kairiosios krantinės darbai Vileišio gatvės tolimojoje dalyje Antakalnyje jau prigijo, ir net užmiršom kaip baisu ten buvo anksčiau. Likusios dalies darbai jau irgi įsibėgėjo, ir tą puikiai matote patys. Jau matyti dviejų naujų atkarpų kontūrai: nuo Šilo tilto iki Vileišių paminklo, ir nuo Baltojo tilto iki Žvėryno tilto.

Šiuo metu pirmojoje atkarpoje atnaujiname visą Vileišio gatvę, dabar sprendžiamas čia rasto tarpukario laikotarpio lauko riedulių grindinio išsaugojimo klausimas. Tikiu, kad diskutuojant su Kultūros paveldo departamentu pavyks rasti kompromisą ir judėti čia bus patogu tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams, tiek ir automobilininkams. Šią atkarpą planuojame užbaigti iki kitų metų pabaigos.

 

Antrojoje atkarpoje nuo Baltojo iki Žvėryno tilto irgi vyksta tyrimai dėl rasto mūro, bet greitu metu turėsime sprendimą dėl jo konservavimo. Bus rekonstruoti dviračių ir pėsčiųjų takai, laiptai, įrengtas naujas apšvietimas, atsiras priėjimų prie vandens, terasos, mažosios architektūros elementai, poilsio salelės. Darbai čia baigsis iki šių metų pabaigos. Abiejų šių atkarpų ilgis siekia apie 3,2 km, darbus vykdome net 10 ha plote.

Ir tuomet liks tarpelis tarp Vileišių skvero ir Baltojo tilto.

Atkarpai tarp Žaliojo ir Baltojo tiltų projektavimo konkursas jau paskelbtas. Čia, į kitą pusę nuo Žaliojo tilto, persikels ir „Meilės krantai“ – senojoje vietoje įrengta derama nuovaža turintiems individualių judėjimo poreikių.

 

Atkarpoje tarp Žaliojo tilto ir Vileišių skvero rugsėjį jau pirksime rangos darbus. Vieną dieną ten, kur į Nerį įteka Vilnelė, atgims ir istorinis elingas, tikiu, atsiras ir daugiau vietų kavai su vaizdu į upę, bet tai jau kitas projektas, kuris dabar irgi vyksta. Kai užbaigsime šias atkarpas, Neris bus tikra malonaus judėjimo magistralė.

Kas pasikeis po visų šių didžiulių darbų? Turėsime dvi puikiai pėsčiųjų ir dviračių kelionių lygiagretes palei Nerį, vis daugiau žmonių atras tokio judėjimo malonumą. Tada jau drąsiai galėsiu sakyti, kad, kaip ir žadėjau, Neris sugrįžo į miestą”, – rašo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
30 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ričardas

Nebaigtas. Nėra apsauginių turėklų. Labai nesmagu ten vaikščioti dėl nesaugumo jausmo.

Paskutinį kartą redaguota 1 mėnesį (Ričardas)
Boring

Miegamojo lovoje tai pat įmontavęs turėklus?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button