Šeštadienį, Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo „Facebook“ paskyroje apžvelgė, kas vyksta Liuteronų sode, ant Tauro kalno. Vilniaus meras pranešė, jog archeologams tiriant būsimų parko takų vietas aptikta apie 40-50 palaidojimų, tarp jų ir viena masinė kapavietė, kuri identifikuota kaip Napoleono armijos karių amžinojo poilsio vieta.

„Kas vyksta Liuteronų sode ant Tauro kalno tarp Santuokų rūmų ir būsimos Nacionalinės koncertų salės?

Archeologiniai tyrimai baigėsi, ir atėjo svarbi diena – čia rastų palaikų perlaidojimo ceremonija kartu su liuteronų Bažnyčia. Po to bus pratęsti parko tvarkybos darbai – iki pat jų pabaigos 2023 m. rudenį. Kodėl reikėjo atlikinėti archeologinius tyrimus? Ruošiantis Nacionalinės koncertų salės statybai buvo proga padaryti ir šį darbą – deramai sutvarkyti prieš 60 metų sunaikintas kapines. Tam ruoštasi nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo, bet vis pritrūkdavo arba valios, arba lėšų. Sovietmečiu kapines uždarius, daugybė kryžių nukeliavo į metalo laužą, o antkapių akmenys – ne naujiena – buvo naudojami statybose.

Archeologams tiriant būsimų parko takų vietas, aptikta apie 40-50 palaidojimų, tarp jų ir viena masinė kapavietė, kuri identifikuota kaip Napoleono armijos karių amžinojo poilsio vieta. Apie pusė visų rastų palaikų šiandien perlaidojami.

Baigus parko tvarkymo darbus ateinančiais metais, radikalių pokyčių nepastebėsite – išsaugosime visus senuosius parko medžius, simboliškai pažymėsime palaidojimų teritoriją, sugrąžinsime antkapius ir tuo pačiu sutvarkysime paviršines nuotekas. Erdvė bus parengta glaudžiai kaimynystei su Nacionaline koncertų sale.

Vienas esminis pokytis – tai nebeturėtų būti augintinių vedžiojimo ne takais (ant palaidojimų) vieta. Bet augintiniams tikrai liks vietos ant Tauro kalno. Visas šios vietos ir Koncertų salės naujienas kviečiu sekti tam skirtoje svetainėje – https://taurokalnas.lt/“, – rašo Remigijus Šimašius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

45 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.