Miestas

R. Šimašius: Vilnius suteiks laikiną prieglobstį migrantams

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad sostinė, reaguodama į Vidaus reikalų ministerijos (VRM) prašymą, suteiks pagalbą laikinai priglaudžiant nelegalius migrantus, kurie pastaruoju metu į šalį plūsta iš Baltarusijos.

„Gavome iš vidaus reikalų ministrės kreipimąsi, kad būtų (migrantai – ELTA) priimti bent iki 10 dienų. Nesu toks optimistas dėl 10 dienų, manau, kad tai gali išvirsti į gerokai ilgesnį laiką. Bet kokiu atveju, ir proporcingai esamam (Vilniaus – ELTA) gyventojų skaičiui ir daugiau nei proporcingai, mes pasiūlysime savo priemones, kur būtų galima laikiną izoliuotą prieglobstį suteikti“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Šimašius.

„Komforto sąlygų pažadėti negaliu, bet humanitarinės sąlygos bus išpildytos“, – pridūrė jis.

 

Visgi, pasak mero, pasirūpinti į šalį patenkančių nelegalių migrantų apgyvendinimu nepakanka.

Todėl sostinės meras paragino valdžią potencialiems migrantams pasiųsti labai aiškią žinutę, kad bandymas per Lietuvą nelegaliai patekti į ES nėra pats tinkamiausias.

„Raginčiau nevynioti žodžio į vatą ir siųsti žinią tarptautinei bendruomenei ir potencialiems migrantams, ar jie iš Bagdado, ar iš Stambulo atskristų į Minską, kad čia nėra ta šalis, kuri laikys atvirus vartus ir čia bus rožėmis klotas kelias ir bus labai gerai. Akivaizdu, kad mūsų kaimynas kovoja hibridinį karą ir labai norėtųsi, kad Lietuva turėtų ir labai aiškų atsaką tam. Kol kas surinkti migrantus netoli sienos ar kažkur kitur ir suteikti nakvynę tai yra tai, ką reikia daryti dėl humanitarinių paskatų, bet to nepakanka. Reikia arba sienos, arba gyvo skydo, arba kitų priemonių, kurios leistų užtikrinti, kad mažiau jų būtų“, – žurnalistams sakė R. Šimašius.

 

„Šiandien turime šimtų problemą, bet galime turėti ir dešimčių tūkstančių problemą, jei nebus sprendžiama iš esmės“, – pridūrė meras.

Benas Brunalas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
44 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
مصطفى قبيح
مصطفى قبيح
21 dienas (-ų)

SIENOS PAZEIDEJAI TURI BUTI NAIKINAMI SIENOS PAZEIDIMO VIETOJE….KAD KITI MATYTU KAS JU LAUKIA NELEGALIAI PAZEIDUS LR SIENA..DEJA , STATYSIME PALAPINIU -BAGDADA…SU DESIMTIMIS TUKSTANCIU GYVENTOJU.

مصطفى قبيح
مصطفى قبيح
21 dienas (-ų)

SUTINKU …KAD PRIEGLOBSTIS BUTU SUTEIKTAS ATNAUJINUS LUKISKIU KALEJMO VEIKIMA..IR TIK TAIP.

Vytautas
Vytautas
21 dienas (-ų)

Namo sau juos pasiimk.

kestutis
kestutis
22 dienas (-ų)

tegu p.Nauseda ,palieka trumpam ambicijas ir padaro nors VIENA skambuti Volodei (Putinui) iskart issisprestu daug problemu …ir del Baltarusijos ir del emigrantu.Kiek jau galima tyciotis is Lietuvos žmoniu,ekonominemis ir politinemis rietiženomis su kaimynais:((

Nereikalingas
Nereikalingas
21 dienas (-ų)
Atsakinėti į  kestutis

Tai jei tavo kaimynas asocialas, kuris vanoja žmona, tai tu skambini ir tariesi, kad viskas gerai, aš negirdėsiu, nematysiu, tik tu durų man neapsik rytais, būk žmogus.

Marka
Marka
22 dienas (-ų)

Išeities nėra, prieglobstį būtina suteikti pagal tarptautinę teisę, jeigu Vilnius nepriims, nepatenkinti bus mažesnių miestelių gyventojai. Bet problema tik didėja, skaičiai auga beveik geometrine progresija. Reikia sieną greičiau statyti. Tartis su ES dėl migrantų paskirstymo, Lietuva juk priiminėjo migrantus pagal kvotas iš ES.

Alfa
Alfa
22 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Marka

Lietuva ilgai spardėsi dėl migrantų perskirstymo per ES šalis, o galiausiai priėmė tik pusę kiek buvo įsipareigojus priimti.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button