Miestas

R. Šimašius: turime suvokti, kad kažkada privalumai elektromobiliams išsisems ir baigsis

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad šiuo metu iš visų Lietuvoje esančių elektromobilių maždaug pusė jų yra Vilniuje. Pasak jo, tai yra dėsninga, nes važiuoti didelius atstumus nėra taip patogu kaip mažesnius.

„Pusė elektromobilių yra Vilniuje, dar jeigu pridėjus Vilniaus apylinkes bei rajoną daugiau nei pusė. Kartu tai yra ir paskatų, kurias jau kelerius metus Vilnius teikia, pasekmė, nes tos A+ juostos daug kam yra didelis privalumas, kaip ir nemokamas automobilio statymas“, – trečiadienį viešosios elektromobilių įkrovimo infrastruktūros ir jos plėtros pristatymo metu teigė R. Šimašius.

Vilniaus meras tvirtina, kad mieste yra numatyti rodikliai ir planai, kada elektromobiliai nebeturės šiuo metu turimų lengvatų. Tačiau, anot jo, „meduolio“ principas vis tiek išliks, nes yra poreikis daryti taip, kad žmogui būtų patogiau turėti elektromobilį, o ne automobilį su vidaus degimo varikliu.

 

„Turime suvokti, kad kažkada tie privalumai išsisems ir baigsis, nes jeigu pusė automobilių būtų elektromobiliai, tai A+ juostos prarastų prasmę ir nemokamas automobilio statymas taptų mokamas, kaip ir visiems“, – sakė R. Šimašius.

„Džiaugiuosi, kad nebus nemokamų viešųjų stotelių, nes akivaizdu, kad verslui žymiai sunkiau priimti sprendimus investuoti, kai kažkas šalia gali pastatyti nemokamai“, – pridūrė jis.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
58 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Zosė
Zosė
9 dienas (-ų)

Eikite gatvių lopyti.

Vaclovas
Vaclovas
9 dienas (-ų)

Kas mano ankstesniame pasisakyme minėtus dalykus atstos ateityje? Kas numatyta (juk dar nepristatyta)? Ankstesnės sukūrsenos plėtė galimybes, dabar aiškiai siaurina. Na, nebent naujadarai skalsyboje, Schwab’o ar kas kita, išves mus į neskurdžią naują tikrovę.

Žinovas...
Žinovas...
9 dienas (-ų)

Girdėjau Norvegijoje Visus Privalumus Panaikino Elektriniams auto nes jų labai daug priviso . Tuoj LT pakrovimas bus 1 eurą už kWh .

Vaclovas
Vaclovas
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Žinovas...

Nemanau, kad už kiekvieno reiškinio lengvai randame praeitovės lygiagrečių, tad kai dabar lyginamas praeities vežikų nerimas dėl ateities su šiuo metu įsigalinčia gintra, jos galimybių pagrindu keliamu neapibrėžtumu jau mūsų ateičiai, kaip nepateisinamas, taip lengvai nesutikčiau. Kuo tikri, kad visko įgintrinimas neužkals mūsų skalsybos? Keliai tiesiami iš surinktos degalų naudojavos, važių taisyklos be taisytojų įgudėlių (ateityje numatomi tik veržlių susukėjai), savivaldus namų šildymas paliks miestus be pinigų ir darbininkų šilumininkų, judančių dalių ir įrenginių gamyba bei prekyba, t.t.

Vaclovas
Vaclovas
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vaclovas

Įsivėlė klaida, turėtų būti ne “kaip nepateisinamas”, o “kaip atitinkamas” (…).

Paskutinį kartą redaguota 9 dienas (-ų) (Vaclovas)
Karolis
Karolis
10 dienas (-ų)

Tai panasu, kad parkavimo imones Vilniaus savivaldybe spaudzia atsaukti nuolaidas kuo greiciau… Berots lengvatai nera dar 5 metu net…

XooX
XooX
10 dienas (-ų)

Pagal šio dviratininko pezalus tai jau vos ne Oslą aplenkėme…

Vaclovas
Vaclovas
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  XooX

Nesu prieš egnovažius, veikiau – už, tačiau Europos eismo srautuose jų beveik nepamatysi. Na, dėl Norvegijos dar nesu toks tikras, bet pavyzdžiui Švedijoje, kurioje skelbiami reikšmingi pardavimai, sunku juos įžvelgti. Ir kitur Europoje galima stebėti gausybę senų geldų. Gal egnovažių kainos ir pasiūla netenkina, gal tai, kad sutrikusi gamyba, gal bent kol kas nemėgstami ar kas kita, nežinau, visgi jie perdėm reti ir pažangiose šalyse. Viena, ką atkreipiau dėmesį tose šalyse, įskaitant Vokietiją, didkeliuose gerokai lėčiau važinėjama – veikiausiai, įsigalėjo taupumo požiūris.

Paskutinį kartą redaguota 9 dienas (-ų) (Vaclovas)
XooX
XooX
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vaclovas

Norvegijoje elektromobilių pardavimai jau aplenkė visus kitus tipus. Bet likusiai Europai tai čia dar toli gražu iki tokių skaičių… Jei pas mus mažai jau kas sau naują dyzelį perka, tai vakariečių nuomos kompanijose benzinu varomą dar sunkiai atrasi.

Vaclovas
Vaclovas
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  XooX

Žinote, mūsip senas ar jaunas kartoja tarybmetyje susidariusią nuomonę apie Europą. Kad Europa tai tam tikras išpuoselėtas gabalėlis iš Skandinavijos, toksai pat gabalėlis iš Vokietijos bei Nyderlandų, dar Paryžius, Roma ir keletas kitų svarbesnių pilsotų. Bet Europa tai visa likusi 90 nuošimčių žemė, kurioje daug įprastų daugiabučių, nedidukų, neįmantrių nuosavų namelių ir važių, kurių amžius nuo 10 iki 30-35 metų (taip yra net Šiaurės Europoje, ką sakyti apie Vakarų, Pietų ir Rytų – atitikmė tarp naujo ir seno, prabangaus ir nebrangaus dar prastesnė). Šiuolaikinėje nuomos pasiūloje egnovažių pakanka, bet tik išvažiuosite į likusią Prancūzijos, Italijos, Portugalijos, Lenkijos dalį, o bendrai… Skaityti daugiau

Paskutinį kartą redaguota 9 dienas (-ų) (Vaclovas)
Vaclovas
Vaclovas
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  XooX

Dar kartą perskaičiau jūsų žinute ir pamačiau, kad ne taip ją supratau. Galima pirmo atsakymo jums ir neskaityti 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button