Miestas

R. Šimašius ragina riboti nepasiskiepijusių judėjimą, privalomai testuoti moksleivius

Vilniaus meras Remigijus Šimašius ragina Vyriausybę riboti nepasiskiepijusių nuo COVID-19 judėjimą per šventes, įvesti prievolę testuoti moksleivius, reikalauti galimybių paso viešajame transporte, nebeišduoti galimybių paso tik besitestuojantiems asmenims.

R. Šimašius feisbuke ketvirtadienį pranešė, kad šiuos siūlymus Vyriausybei pateikė matydamas, jog Latvija ir Estija imasi griežtesnių priemonių kylant dar vienai COVID-19 susirgimų bangai.

„Mano pasiūlymai, kuriuos pateikiau ir Vyriausybei: artėjančiam ilgajam Vėlinių savaitgaliui jau tikriausiai nebespėsime, bet apie Kalėdas turime kalbėti jau dabar – nesiskiepijusiems turime taikyti judėjimo ribojimus. Jei žmonės nėra pakankamai sąmoningi, nesuprasdami, kad gali parvežti virusą savo vyresniems artimiesiems, pastaruosius turi apsaugoti valstybė. Norite Kalėdų šeimoje – skiepykitės jau dabar“, – savo įraše teigia R. Šimašius.

 

Jis taip pat sveikino Vyriausybės sprendimą nuo penktadienio riboti lankytojų be galimybių paso skaičių mažesnėse parduotuvėse, tačiau, jo nuomone, vertėtų apskritai atsisakyti ploto ribojimų, o tiesiog įvesti draudimą lankytis be galimybių paso visose parduotuvėse ir turgavietėse.

„Analogiškas sprendimas galėtų taikomas ir viešajame transporte – dėl kontakto pobūdžio ir atsekamumo neturime duomenų, kad čia labiau plistų virusas, tačiau kontrolieriai galėtų tikrinti ne tik bilietus, bet ir galimybių pasą. Tam reikia Nacionalinio operacijų centro sprendimo, kurį kviečiu ir priimti“, – rašė R. Šimašius.

Anot jo, siekiant užkirsti kelią koronavirusui mokyklose, moksleivių testavimas turėtų tapti privalomas, o ne pasirenkamas.

 

„Taip apsaugotume ir mokytojus, ir moksleivių tėvus. Didžiausia problema čia – kaip užtikrinti, kad dėl testų tėvai nesugalvos neleisti savo atžalų į mokyklą, tokiu būdu kenkdami jų išsilavinimui. Į šio galvosūkio sprendimą turėtų pasijungti daugiau socialinių tarnybų“, – svarstė meras.

Jis taip pat siūlo reikalauti galimybių paso iš viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančių įmonių darbuotojų, sakydamas, kad Vilniuje tai jau pradėta taikyti.

Anot jo, Lietuva galėtų pasirinkti šį „estiškąjį“ kelią labiau riboti būtent nepasiskiepijusių galimybes, priešingu atveju tektu sekti kaimyninės Latvijos, griežtesnius apribojimus įvedančios visiems, keliu.

 

„Kviečiu rimtai apsvarstyti ir Estijos variantą – mes kol kas ryžomės tik nuo gruodžio panaikinti nemokamą testavimą darbuotojams, tačiau testas savaime viruso plitimo nemažina, skiepas tą daro. Todėl turime svarstyti ir tokį variantą, kad Galimybių pasas suteikiamas tik paskiepytiems arba persirgusiems asmenims“, – teigė R. Šimašius.

COVID-19 susirgimų, mirčių bei pacientų ligoninėse skaičius Lietuvoje auga nuo liepos antrosios pusės. Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą nustatyti 3058 nauji COVID-19 atvejai, mirė 28 žmonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
41 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Back to top button