Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius turi ko paprašyti policijos. Apie tai, kaip ir apie susitikimą su Lietuvos policijos vadu Renatu Požėla ir Vilniaus apskrities policijos vadu Renaldu Žekoniu, jis pranešė socialiniame tinkle Facebook.

R. Šimašius įraše dėkojo pareigūnams „už orią laikyseną ir sunkų bei prasmingą darbą vardan mūsų saugumo“. Vis dėlto, Vilniaus miesto meras išskyrė tris dalykus, kurių paprašytų pareigūnų. 

Pirmasis – reguliuoti eismą piko metu.

„Kad būtume labiau užtikrinti dėl eismo reguliavimo keliose kritinėse miesto vietose piko metu, nes kartais pareigūnai dingsta netikėtai (dėl staiga atsiradusių darbų, aišku) ir tada kyla problemos. Kai ten dirba profesionalūs pareigūnai, vilniečiams sutaupoma daug laiko“, – rašė R. Šimašius.

Antrasis prašymas susijęs su judėjimu žiede. Anot mero, tai turėtų būti akcentuojama vairavimo pamokose.

„Kad vairavimo mokymuose ir egzaminuose labiau būtų akcentuojamos taisyklės kaip judėti žiedu. Matome, kad didelė dalis nusiskundimų, jog „tie nauji žiedukai“ neva blogi, yra ne apie žiedukus, o apie kelių eismo taisyklių nežinojimą bei klaidingus įsitikinimus. Kelių eismo taisyklės leidžia (!) ant jų užvažiuoti ir tie žiedai netgi sąmoningai mūsų taip padaryti, kad ant jų, o ne ant bortų šone, be problemų sklandžiai užvažiuotum, jei dėl mašinos gabaritų ar kitų aplinkybių reikia. Beje, labai padėkojau, kad įsiklausyta į mano ankstesnius prašymus ir vaikai vis daugiau edukuojami apie pėsčiuosius ir dviratininkus – čia Vilniaus aktualija.“, – teigė R. Šimašius.

Trečiasis mero prašymas nesusijęs su eismu, o pareigūnų komunikacija.

„Suprasdamas, kad kartais mes žinome mažiau nei pareigūnai, visgi atkreipiau dėmesį, kad istorijos su žolės rūkytojų gaudymu dažnai atrodo neskaniai – ar su barų kontrole, ar su atskirų asmenų sulaikymu. Tai čia reiktų daugiau subtilumo arba daugiau aiškumo visiems, kas ir kodėl vyksta“, – prašė R. Šimašius.

Vilniaus miesto meras pridūrė, kad susitikime su policijos vadais aptarė ir kitus dalykus.

„Aišku, dar kaip visada apsitarėme dėl visų kitų dalykų – pradedant gatvių dizainu (ačiū policijai už palaikymą), sovietmečio statybos gyvenamųjų rajonų saugumo jausmo didinimą, pirmiausia sukuriant aiškesnes ribas tarp viešos ir kaimyniškos erdvės, vaikų saugumą, tvarką renginiuose bei mūsų bendrą svajonę bei tikslą, kad Vidaus reikalų ministerijos IT sprendimai leistų užtikrinti, kad bauda kelių eismo pažeidėjus pasiektų ne po kelių mėnesių, o po kelių minučių.

Pasidžiaukime, kad miestiečių kultūros, miesto kryptingos politikos (infrastruktūros bei su miesto gyvenimu susiję sprendimai) ir, be abejo, pareigūnų veiklos dėka Vilnius tampa vis saugesnis miestas“, – rašė R. Šimašius.

Šaltinis: TV3.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

26 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.