Remigijus Šimašius buvo sulaukęs kaltinimų dėl interesų konflikto, nes jo žmonos, architektės Gilmos Teodoros Gylytės, įmonė buvo laimėjusi ne vieną savivaldybės konkursą.

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ Vilniaus miesto meras patikino, kad šita istorija jau praeityje ir visi patikrinimai nutraukti.

Pone Šimašiau, jūs antroje kadencijoje sulaukėte įtarinėjimų dėl viešųjų ir privačių interesų painiojimo, dėl jūsų žmonos įmonių, kurios laimėjo konkursus. Kaip manote, ar jums pavyko išlaikyti antikorupcijos vėliavą, su kuria ėjote į rinkimus?

Visos tyrimų komisijos viską uždarė ir nerado net kruopelytės, jokio pažeidimo. Jau seniai viskas uždaryta. Aš nuo pat pradžių sakiau, kad viskas skaidru, aišku ir nėra nei menkiausio plaukelio ar krislelio, prie kurio, net ir labai norint, būtų galima prisikabinti.

Tai tyrė 5 komisijos – ir Vilniaus, ir Seimo, ir dar kitos, bet visus tuos tyrimus uždarė, nes nieko nerado blogo, nes nieko ir negalėjo rasti.

O kaip baigėsi STT tyrimas dėl teritorijų planavimo ir statybos skyriaus?

Yra keletas darbuotojų, kuriuos mes nušalinome dėl to, kad tas tyrimas vyksta. Dabar truputėlį jaudinuosi, kad jie nebūtų sugrąžinti, nes yra byla, kurioje neaišku, bus įrodyta ar ne, bet aš matydamas, kokie įtarimai, kaip ir kodėl yra pareikšti, žinau, jog jie negali dirbti.

Mano išvada viena, kad atėjus pavyko labai smarkiai prasišluoti, bet akivaizdu, kad vienas ar kitas užkampis liko nepaliestas. Aš tikrai galiu garantuoti, kad prašluota yra labai smarkiai, bet, žinote, savivaldybėje yra 900 darbuotojų. Aš norėčiau galvą guldyti už kiekvieną, bet žmonės yra žmonės, jie gali kartais paslysti.

Čia ir buvo tokių atvejų, kai paslydo. Tos korupcijos apraiškos buvo ne sisteminės. Jos buvo atskiros ir tą labai aiškiai parodė ir konstatavo STT. Mūsų tos pastangos duoda vaisių ir dalinai dėl to, kad mes viską išskaidrinome ir ištraukėme. Todėl ir turime tuos atvejus, kai pavyko pagauti tuos, kas elgėsi ne pagal taisykles.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

38 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.