Miestas

R. Šimašius: nieko uždarinėti nereikia, reikia taikyti taiklius sprendimus

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad, suvaldant koronaviruso plitimą, būtina taikyti taiklius sprendimus.

„Nereikia patrankos šūvio, kad šast uždarom, šast atidarom. Yra labai preciziškos priemonės, kurias reikia taikyti preciziškai konkrečiose vietose, todėl tie žmonės, kurie ateis į sporto klubą ar kavinę, gaus tikslią informaciją, kaip ten elgtis, nes uždarinėti nieko nereikia. Reikia protingai naudoti duomenis ir taikyti taiklius sprendimus“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Šimašius.

Sekmadienį savivaldybė pranešė apie tam tikras tolesnes priemones, kurių imsis maitinimo įstaigos, siekdamos suvaldyti koronaviruso plitimą.

 

R.Šimašius neatmetė, kad ateityje gali prireikti ir kitokių priemonių.

„Ar priemonių pakaks, sunkus klausimas. Virusas nedingo, sklinda ir nežinomųjų yra daug, todėl, jei tų priemonių nepakaks, reikės naujų ir kitokių. Mes galiausiai kartojame, kad trūksta duomenų, ir raginame Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kad duomenų daugiau būtų ir galėtume taikliau priimti priemones“, – sakė Vilniaus meras.

Kalbėdamas apie renginius, jis sakė, kad iš šiuo metu turimų duomenų panašu, jog kol kas taikomų priemonių pakanka.

 

„Jie yra ribojami, yra taikomos papildomos priemonės. Kol kas panašu, kad to užtenka, akivaizdu, kad mes su organizatoriais šnekame, kaip tai realizuojama. Jie žiūri atsakingai, mes, kaip savivaldybė, esame renginių sumažinę, ir kol kas atrodo tos priemonės yra logiškos. Kiek galima pasižiūrėti iš statistikos, kuri yra nepilna ir neišsami, nėra tokio vaizdo, kad kažkas Vilniuje vykstančiuose renginiuose būtų užsikrėtęs. Taip, yra šokių klubai, pamokos, bet tai visiškai kita situacija“, – sakė Vilniaus meras.

Sekmadienį Vilniaus miesto savivaldybė pranešė, kad viešojo maitinimo įstaigos įsipareigoja, kad, pavyzdžiui, eilėse ir prie baro prekystalio bus laikomasi 1 metro atstumo, kaukės bus dėvimos nuolat patalpose ir kieme, išskyrus, kuomet sėdima prie stalo, prie kurio valgoma ir geriama, ar rūkoma tam skirtose ir specialiai pažymėtose vietose; gėrimai gali būti vartojami tik baro zonoje – iki 2 metrų nuo baro prekystalio spinduliu arba sėdint prie stalų; sėdimos vietos valgymui ir gėrimams vartoti turi būti zonomis atskirtos nuo šokiams skirtos erdvės ir pan.

Taip pat būtinas rankų dezinfekavimas prie įėjimo, prie baro ir tualetuose; „One-in-one-out“ (vienas išeinantis – vienas įeinantis) principo taikymas prie įėjimo durų, kai patalpos užpildytos; rekomenduojamas lankytojų kūno temperatūros matavimas prie įėjimo durų ar patalpų viduje (priklausomai nuo renginio pobūdžio), neįleidžiant tų, kurių kūno temperatūra viršija NVSC rekomenduotą normą (ši nuostata gali būti koreguojama dėl jos patikimumo žiemos metu); lankytojų registravimas prie įėjimo ar viduje, išsaugant kiekvieno lankytojo mobiliojo telefono numerį 21 dieną, o židinio atsiradimo atveju pateikiant visų tos paros lankytojų mobiliųjų telefonų numerių išklotinę NVSC.

 

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button