Miestas

R. Šimašius: naujas kongresų centras galėtų būti pastatytas stoties rajone vietoj nebenaudojamų bėgių

Vyriausybei atsisakant planų Kongresų centrą Vilniuje įrengti rekonstravus sporto rūmus, sostinės meras Remigijus Šimašius sako, kad toks centras galėtų būti pastatytas geležinkelio stoties teritorijoje.

Jo teigimu, šiuo metu numatytos trys alternatyvos centrui, dėl kurių kalbamasi su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, tačiau, savivaldybės nuomone, objektas galėtų atsirasti ties vadinamuoju grįžračiu – puslankio formos geležinkelio bėgių įrengimu vagonams pasukti į kitą kelią.

„Mūsų nuomone, atsižvelgiant į centro funkcijas, į miesto interesus bei plėtros planus į pietinę pusę, į stoties rajono atgimimą – toks Kongresų centras labiausiai tiktų Lietuvos geležinkelių teritorijoje prie grįžračio, kuris nebenaudojama, visai greta Dariaus ir Girėno gatvės“, – BNS penktadienį sakė R. Šimašius.

 

Anot jo, ši vieta tinkama, nes yra arti centro, ją patogu pasiekti, lankytojai modernų Kongresų centrą išvystų su integruotais ar greta stovinčiais kultūros paveldo pastatais, o pats pastatas taptų „naujos besiplėtojančios teritorijos prie miesto centro akcentas”.

Meras vylėsi, kad ir Vyriausybė, ir „Lietuvos geležinkeliai“ galėtų bendradarbiauti vystant šią idėją.

Ankstesnės Vyriausybės planavo Kongresų centrą įrengti rekonstravus dešiniajame Neries krante priešais senamiestį esančius Vilniaus koncertų ir sporto rūmus, tačiau premjerė Ingrida Šimonytė sausio pabaigoje interviu LRT tvirtino, kad po metus trukusių konsultacijų šiuo metu apleistame pastate svarstoma įrengti žydų istorijai skirtą muziejų.

 

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
30 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas

Mano nuomone Kongresų centrui numatoma vieta netinkama. Augant miestui, be to panaikinus taborą, reikia galvoti apie Dariaus ir Girėno gatvės plėtotę Salininkų ir Juodšilių link, o Naujamiestyje Švitrigailos ir Vytenio gatves paversti vienpusio eismo magistralėmis. Ten kur kalbama apie kongreso rūmus turėtų būti statoma Vytenio gatvės jungtis su Dariaus ir Grėno gatve. Stoties projektas bus kur kas aktualesnis tuomet kai minima linkme ir Eišiškių gatve bus vystoma daugiaaukštė gyvenamųjų pastatų statyba, ir ženkliai padaugės šiose seniūnijose gyvenančių žmonių.

nekeičia esmės

Sutinku, kad reikia tvarkyti apgailėtinai atrodantį stoties rajoną. Tačiau tai nekeičia problemos esmės – negi mes dar krūvą metų turėsime matyti apleistą Sporto rūmų vaiduoklį praktiškai Gedimino pilies papėdėje? Arba kažkokį dar vieną, mažai kam įdomų, tačiau rajų iždo pinigams, žydų muziejų? Miestas turėjo plėstis, todėl išsiplėtusio miesto centre atsidūrusios kapinės, kieno jos bebūtų, neturėjo nei mažiausios galimybės išlikti. Kad Šnipiškių žydų kapinės buvo barbariškai sovietmečiu sunaikintos, kaip, beje, ir daugelis kitų kapinių Lietuvoje, niekas ir neginčija. Bet čia jau nieko, apart padoraus įamžinimo, nepadarysi, reikia judėti toliau.

Pilietis

Žydų kapinės buvo išpirktos dar prie caro, informacijos apie tai pilna.

Vaclovas

Supraskite, nežinau kitos tautos, išskyrus lietuvių, kuri niekintų naikynės aukas, šmeižtų visą tautą – judėjus, izraelitus, nesuvoktų Holokausto siaubo. Jei siekiame brandos, mums būtini atitinkami Atminties ir Mokymosi namai.

Paskutinį kartą redaguota 6 mėnesius (Vaclovas)
Tomas

Apgailėtinas miesto ir valstybės valdžios bestuburiškumas. Sporto rūmai vienintelis likęs landmarkas, ryškesnis objektas tame apgailėtiname rajone, kurį Pakalnis su Šimašiumi leido paversti dėžutiškėmis v.2. Tikriausiai norima nugriauti ir tą likusį objektą – arba leisti jam pačiam nugriūti nieko neremontuojant, kad jo vietoje būtų galima įkalti dar 10 pigių Avulio dėžių. Šlykšti, korumpuota kaimiečių valdžia

Pilietis

Tokios miesto ir šalies valdžios ir tokių kvailų trumparegiškų sprendimų net susapnuoti nebuvo įmanoma… Žydų muziejus (jau antras) vietoje sporto rūmų, o kongresų centras stoties rajone… Ką jūs ten rūkot? Mokesčių mokėtojai turės išlaikyti muziejų skirtą tautai, su kuria lietuviai šimtmečius nesugyveno ir kuri šiuo metu grubiai pažeidinėja žmogaus teises Palestinoje…

M P

Gali jau pradėti visus bėgius ardyti tuoj nebereikės jų
Daug Vuvulis galės pristatyti barakų

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button