Vilnius, sausio 5 d. (ELTA). Vilniaus meras Remigijus Šimašius pateikė duomenis apie jau kurį laiką sostinėje planuojamą Šiaurinę gatvę, kuri eitų nuo Vakarinio aplinkkelio iki S. Stanevičiaus gatvės. Pasak mero, ši gatvė padės formuoti dar vieną miesto centrą rajone kuris anksčiau tebuvo „miegamųjų rajonų dykra“. Anot jo, ten kursis verslo įmonės, kavinės, bus suteikiamos miesto centrui prilygstančios paslaugos.

„Ši gatvė reikš, kad miesto centras su visais jo privalumais ateis ten, kur niekada nebuvo tokio jausmo – į sovietmečiu kurtų miegamųjų rajonų dykras. Ateis ten, kur posakis „važiuojame į miestą“ iki šiol reikšdavo vykimą į centrinę jo dalį. Nuo šiol, tikiuosi, šalia šio posakio, o gal net vietoje jo, atsiras „einame į Šiaurinę“. Šiaurinėje gatvėje, esu tikras, klestės ir verslas – atviri ir gyvi pirmi aukštai, kavinės ir visos paslaugos, dabar būdingos miesto centrui, galimybė palikti automobilį gatvėje prie jų“, – savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo R.Šimašius

Vilniaus meras teigia, kad pirmasis etapas bus įgyvendintas per artimiausius porą metų. Būtent ši atkarpa ir sujungs Vakarinį aplinkkelį ir S. Stanevičiaus gatvę. Politikas prideda, kad po jo ateisianti miesto valdžia galės nutraukti statybas, bet mano, kad taip nebus dėl šio projekto būtinumo.

„Tai, ir tik tai, kas iki šiol buvo vadinama Šiaurinės gatvės pirmuoju etapu iš esmės ir bus vadinama Šiaurine gatve. Projektas turėtų būti įgyvendintas per porą metų. Jei norės, naujoji miesto valdžia dar galės nuspausti ant stabdžių, bet tikiu, kad tokio noro nebus, nes projektas itin reikalingas visam miestui, o ypač aplinkinių rajonų gyventojams. Gatvė sujungs Vakarinį aplinkkelį su S. Stanevičiaus gatve“, – aiškino jis.

Visgi, nors pirmasis etapas bus įgyvendinamas, R. Šimašius teigia, kad atkarpa tarp S.Stanevičaus ir Kalvarijų gatvių nebus įrenginėjama dėl to, jog planuojama gatvė eitų per arti Ozo draustinio.

„To, kas buvo vadinama antruoju Šiaurinės gatvės etapu, kuris buvo planuotas tarp S. Stanevičiaus ir Kalvarijų gatvių, dabar atsisakome. Jis turėjo eiti netoli Ozo draustinio, todėl vienintelis geras variantas sujungti minėtas gatves – tunelis. Tai įtvirtinome Taryboje, toks ateityje, bet ne artimiausioje, ir atsiras“, – tikinama „Facebook“ įraše.

Taip pat jis pamini, kad paskutinė planuota Šiaurinės gatvės atkarpa bus paversta įprasta gatve, besitęsiančia tarp Kalvarijų ir Kareivių gatvių.

„Tai, ką anksčiau vadinome trečiuoju Šiaurinės gatvės etapu, virs normalia miesto gatve tarp Kalvarijų ir Kareivių gatvių. Iš esmės tai kapitaliai pertvarkyta ir pratęsta dabartinė Žvalgų gatvė. Ši dalis turėtų būti įgyvendinta apie 2026 m.“, – teigia jis.

Žygimantas Šilobritas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

64 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.