Miestas

R. Šimašius apie Šeimų sąjūdžio protestui neišduotą leidimą: neleisime, kad mus kvailintų

Vilniaus miesto savivaldybei nesuteikus leidimo rugsėjo 10-ąją Šeimų sąjūdžiui surengti mitingą prie Seimo, sostinės meras Remigijus Šimašius tvirtino palaikantis teisę reikšti savo nuomonę, tačiau tuo pačiu pridūrė, kad savivaldybė nesileis kvailinama.

„Mes Vilniuje laikomės labai aiškios pozicijos, kad visi be išimties turi teisę išsakyti savo nuomonę, ir taip pat laikomės pozicijos, kad mes nesileidžiame, jog mus kvailintų“, – penktadienį spaudos konferencijoje kalbėjo R. Šimašius.

Meras sakė neapsimetantis, kad nesupranta, ko siekia organizatoriai, ir pabrėžė, kad sostinės valdžia įsiklausė į pareigūnų ir institucijų pastabas. Jis pabrėžė, kad Vilniuje riaušėms leidimas nėra ir nebus suteikiamas.

 

„Ar Maskvos namai čia gali pasakoti, kad kuria kultūros įstaigą, kai iš tikrųjų propagandos įrankį, mes nekimbame ant to kabliuko. Lygiai taip pat, kai kažkas akmenų pagalba imti Seimą ar užsiimti riaušių organizavimu“, – rugsėjo 10 d. protesto planus įžvelgė R. Šimašius.

ELTA primena, kad antradienį Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė nesuteikti leidimo Lietuvos šeimų sąjūdžio prie Seimo rugsėjo 10 d. organizuotam mitingui. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas išskyrė tris tokio sprendimo priežastis.

„Visų pirma – vieta. Leidimas prašomas iki 15 tūkst. žmonių, ir mes matome, kad fiziškai toje teritorijoje tiek žmonių tiesiog netilps. Saugus atstumas iki Seimo yra 75 metrai. Taip pat gavome Martyno Mažvydo bibliotekos atskirą kreipimąsi, kad yra trikdomas jų darbas ir jų sklype mes turime užtikrinti praėjimą. Todėl tas plotas dar labiau mažėja“, – aiškino A. Bužinskas.

 

„Antra priežastis – laikas. Buvo prašoma pratęsti renginio leidimą iki 22 val. Manome, kad pati aikštė yra pakankamai prastai apšviesta ir pareigūnų darbą tai apsunkins grynai iš saugumo pusės“, – tęsė jis.

„Trečia priežastis – Valstybės saugumo departamentas išviešino dalį pažymos, kurioje aiškiai nurodoma, kad šiuo metu yra padidėjusi įvairių susirinkimų rizika, kurie gali pasibaigti tam tikrais smurtiniais veiksmais“, – tvirtino Vilniaus miesto savivaldybės atstovas.

Reaguodamas į šį sprendimą vienas iš renginį organizuojančio Lietuvos šeimų sąjūdžio lyderių Artūras Orlauskas tvirtina, kad sostinės valdžios sprendimas, be jokių abejonių, bus skundžiamas teismui. Jo teigimu, nepaisant visų savivaldybės argumentų, Šeimų sąjūdžio organizuojamas mitingas prie Seimo įvyks kaip numatyta.

 

„Konstitucija galioja nepriklausomai nuo savivaldybių pageidavimų“, – pažymėjo A. Orlauskas.

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
59 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gejufobas
Gejufobas
1 metus

Konstitucija galioja visiems , netgi *. O Šimašius tūrėtų patilėti , vagis sukčius ir dar durnelis!
Palaikau LŠS ir ten renkasi tik tikriausias Lietuvos elitas , verslininkai ir išsilavinę gyvenimu, o ne universitetiniu, visi kas turit palaikančius univierų Diplomus sudegint! Gėda tokiu but!

tomas
tomas
1 metus

man atrodo Šeimų marše dalyvauja tik asocialūs, bedarbiai, bemoksliai, iškrypėliai visokio plauko. Tai ką jei kalba, kaip kalba ir ką daro rodo tik viena, tai yra ligoniai. Na, o kai jų lyderiai yra kažkokie humoristai ir nusmurgėliai viskas dar aiškiau tampa. Viskas ką jie skelbia tai nepagarba kito nuomonei. Matai grupelė bomžų visą visuomenę atstovauti sugalvojo.

Nikas
Nikas
1 metus
Atsakinėti į  tomas

Ligoniai Ira Šimonites brigada o visi šitie žmones Ira adekvatus ir nori normalios Valdžios be jokios LGBT partijos kurie išvis nieko ne supranta ir ne supras o galvoja tik apie savo ši*nas ir kur pasistatyti savo išpešta suoliuka. Lietuvos žmones tikrai ne stoves vietoi ir kovos iki galo nes ne šitai valdžiai spręst ka daryt su mumis

Sad
Sad
1 metus
Atsakinėti į  Nikas

Žmogau, net nesugebi be klaidų rašyt, o dar galvoji, kad politiką išmanai.

Vardenis
Vardenis
1 metus
Atsakinėti į  Sad

O tai cia lietuviu kalbos pamoka?

Lietuvis
Lietuvis
1 metus
Atsakinėti į  tomas

Kaip tau negėda!Tik nesveikas taip masto ir kalba.užuojauta tau….

Numirk
Numirk
1 metus
Atsakinėti į  tomas

G

Mindaugas
Mindaugas
1 metus
Atsakinėti į  tomas

Klausyk Tomeli år tik nebūsite pats iš bomžų
klano

Kazimieras
Kazimieras
1 metus
Atsakinėti į  tomas

Matomai pats buvęs toje terpėje, tai dabar nosį riečia.

menesis
menesis
1 metus

Kai prašė leidimo protestui Vingio parke karantino metu, kai buvo draudžiami renginiai – leidimą gavo. Kai prašė leidimo 3 dienų festivaliui birželį – negavo, nes renginiai draudžiami. Rugpjūtį leidimas buvo duotas, bet juo piktnaudžiaudami sukėlė riaušes. Taigi, dar didesniam protestui prie Seimo leidimas nebuvo išduotas. O maršistai atsisakė derinti kitą protesto vietą. Jie specialiai teikia tokius prašymus, kurių neįmanoma patenkinti, o tada skundžiasi, kad neleidžia. Tegul daro vėl Vingio parke ir gaus leidimą. Ne dėl protesto turinio neišduotas leidimas, o dėl vietos + dalyvių skaičiaus.

Šeimų Marso dalyviams
Šeimų Marso dalyviams
1 metus

Isneskit šita juokdary ant zagres

...
...
1 metus
Atsakinėti į  Šeimų Marso dalyviams

Šitas juokdarys,bet jau humoro jausmą turi. Kitaip nei šūdmaršitų “lyderiai”.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button