Miestas

R. Šimašius apie Lukiškių kalėjimą: matau vienintelį kelią

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius teigia matąs vienintelį variantą, kas galėtų būti įkurdinta vietoje Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus.

Pasak miesto vadovo, tai turėtų būti kultūrinė erdvė, skirta verslo ir miestiečių poreikiams.

„Matau tai kaip atvirą kultūrinę erdvę startuolių įgyvendinimui, miestiečių išnaudojimui. Manau, kad tai yra vienintelis variantas“, – Eltai sakė R. Šimašius.

 

Jo teigimu, kol kas nėra aišku, ar pastatų kompleksas bus perduotas savivaldybės žinion, bet jei taip būtų ­– meras mato du veiklos etapus.

„Suvokiame, kad reikėtų procesą dalinti į du etapus. Vienas – išnuomoti trumpalaikiam operatoriui, kuris užtikrintų šios vietos išlaikymą, išsaugojimą, atvirumą, panaudojimą kultūrai, renginiams, kino industrijai. Per tą laiką išgrynintume visą koncepciją, nes turime jos matymą, ir tuomet skelbtume ilgalaikio operatoriaus konkursą. Koncepcijos esmė – iš uždaros zonos paversti kūrybine, šios miesto dalies atgaivinimo varikliu, kad taptų traukos objektu. (…) Svarbiausia, kad tai išvirstų į labai aukšto lygio kultūrinę erdvę“, – tikino meras, pridurdamas, kad neatmetama galimybė ten įkurdinti muziejų, „galbūt su viešbučio funkcija“.

Pasak laikinai premjero pareigas einančio Sauliaus Skvernelio atstovo ryšiams su visuomene Tomo Beržinsko, Vyriausybė į Lukiškių objektą žvelgia panašiu kampu, tačiau, norint priimti konkretesnius veiksmus, planuojama atlikti galimybių studiją.

 

„Premjero nuomone, reikia ne spontaniškų, bet gerai apgalvotų koncepcinių sprendimų. Tam yra noras atlikti galimybių studiją, kad būtų įvertintos visos alternatyvos, kas ten galėtų būti. Tada bus priimtas sprendimas – galbūt perduota savivaldybei, gal kitaip kooperuotis“, – sakė T. Beržinskas.

Jo teigimu, studija jau yra parengta, formuojama jos užduotis. Įgyvendinimo trukmė gali būti nuo mėnesio iki pusmečio, jei bus imtasi plačios apimties tyrimo.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Humoras
Humoras
1 metus

O manau, kad bus taip, kaip tam liūdnam anekdote…
Verslas: Parduokit. Verslo centrą pastatysime.
Miestas: Ne, istorinė vieta.
Verslas: Parduokite… Mes dar suoliuką ir žibintą šalia pastatysime ir medį pasodinsime, bei pavadinsime tai SKVERAS MIESTIEČIAMS.
Miestas: Gerai, susitarsime…

Natalija
Natalija
1 metus

Taip tai turėtų būti kultūrinė erdvė; man patiko idėja kūrybinių dirbtuvių, dėl kino teatro, galėtų ištisai suktis trumpametražiai filmai, nes jų temos būna apie vertybes, socialinį teisingumą ir pan.

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
1 metus

Pasigendu dėmesio vertingiausiam kalėjimo komplekso pastatui maldos namams. Visas Lukiškių kompleksas, ir cerkvė, buvo statomas ne tik okupacijai garantuoti, bet ir rusifikacijos tikslais. Bažnyčias stengtasi versti cerkvėmis, drausti lotyniškieji rašmenys. Tai pamiršti yra lengvabūdiška. Todėl manau, kad Lukiškių maldos namai turi būti perduoti katalikų bažnyčiai tvarkytis kaip tai buvo padaryta savo laiku Kaune Laisvės alėjoje. Lukiškių bažnyčioje, atsižvelgiant į istorines aplinkybes katalikų bažnyčia turėtų leisti naudotis ir visoms kitoms krikščionybės atšakoms gyvuojančioms Vilniuje, gal net ir kitoms monoteizmo srovėms jei šių atstovai pageidautų.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button