Miestas

R. Šimašiaus imasi Vyriausioji rinkimų komisija: aiškinsis galimai neteisėtus mero veiksmus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį rengiamame posėdyje nagrinės socialdemokrato Juliaus Sabatausko kreipimąsi dėl Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus galimai neteisėtų veiksmų atsidėkojant už per rinkimus gautą finansinę paramą.

J. Sabatausko kreipimasis pradėti tyrimą dėl R. Šimašiaus VRK skelbiamoje darbotvarkėje nėra išskirtas. Pasak VRK narių, šis klausimas bus svarstomas prie „einamųjų klausimų“ VRK posėdžio pabaigoje.

Dėl įtartinų Laisvės partijos pirmininkės pavaduotojo R. Šimašiaus veiksmų socialdemokratai praėjusią savaitę kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir VRK.

 

„STT prašome pradėti ikiteisminius tyrimus dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo. Taip pat prašome pradėti ikiteisminį tyrimą dėl verslininko Benedikto Gylio ir jo pusseserės, dabartinės mero žmonos Gilmos Teodoros Gylytės veiksmų, klausdami, ar nurodytieji veiksmai atitinka korupcinio nusikaltimo požymius“, – yra sakęs Seimo pirmininkės pavaduotojas J. Sabatauskas.

Kreipimesi nurodoma, kad besibaigiant pirmajai R. Šimašiaus kadencijai, B. Gylys paaukojo merui 7 tūkst. EUR. Netrukus B. Gylio pusseserė, dabartinė R. Šimašiaus žmona G. T. Gylytė laimėjo 12,1 tūkst. EUR savivaldybės konkursą. R. Šimašiui pradėjus antrąją kadenciją, B. Gylio fondas laimėjo 44,5 tūkst. EUR savivaldybės konkursą. Vėliau G. T. Gylytės įmonė laimėjo 713 tūkst. eurų viršijusį savivaldybės užsakymą.

R. Šimašius galėjo tiesiogiai ar netiesiogiai atstovauti aukotojo asmeniniams ir grupiniams interesams, taip jam atsidėkodamas. VRK prašome nustatyti, ar nebuvo pažeistas įstatymas, kuriuo draudžiami susitarimai su aukotojais – išrinkti pareigūnai negali atsidėkoti už aukas“, – kreipimąsi į VRK yra apibendrinęs LSDP Vilniaus skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.

 

Už prekybą poveikiu Baudžiamajame kodekse numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų; už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi – bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų; už kyšininkavimą – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietis

Dar galėtų prie progos ir p. Pakalnį su jo komanda papurtyti – žiūrint į tai kas vyksta mieste, manau surastų daug įdomių dalykų. Netgi gal įdomesnių nei su Šimašium 🙂

zigmus

visi politikai vaizduoja švarutėlius skaidrutėlius. Toks formatas, nes yra daug rinkėjų avinų, kurie NORI tikėti. Bet tik laiko klausimas, kada tikrieji finansiniai interesai bus išviešinti.

Sikasiau nebūk ryyzas

Jau seniai reikėjo prikirpt šita veikėją ir korumpuota arch skyrių su tarybiniu miesto architektu, kuris tinka visoms interesų grupėms. Apgailėtina, kai kilus įtarimams meras nesitraukia, o seka pasakėlės savo fb paskyroje, tai visiškai prieštarauja vms deklaruojamam skaidrumui

Ddf

Ten visa partija tokia ir dar apsimeta kad jie labai sumanus ir ismanus 😀 o kokias darbeliais uzsiema.

valdas

Ar pamenat,kada simasius buvo teisingumoo ministras,ji ir antstoliu kontoros vadove,Karaliene,pakviete dar nebuvo tokia korumpuota LRT,ir buvo laida,apie tai,kad LRT zurnalistai,ar kas ten,idejo pasiklausymo ,,blake,,i Karalienes kabineta,ir kaip buvo yrasas padaritas,kiek,kokiam,kokias dovaneles nunest i seima,uz tai kad priimtu jiems palankius istatymus,ir gyrdejo visi,kas ziurejo sia laida,paklause teisingumo ministro,ka apie tai jis mano,jis atsake,….,kad tai dar neirodymas,reik istirt,nors ir aiskiai buvo viskas istransliuota

Vytautas

Puiku

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button