Miestas

R. Karbauskis: dar šios kadencijos Seimas priims sprendimą dėl Lukiškių aikštės

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad dar šis kadenciją baigiantis Seimas priims Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymo pataisas, kurios užtikrins Lukiškių aikštės perdavimą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui.

„Šitas sprendimas turėtų būti įstatymu įformintas. (…) Įstatyme būtų labai aiškiai apibrėžta, kas valdo šitą aikštę. Jeigu įstatyme to neapibrėšime, o būtų sprendimas nutraukti panaudos sutartį su Vilniaus savivaldybe, būtų teisminiai procesai. Mes aiškiai supratome, kad, jeigu padarysime tą Seime, tai jokių teisminių procesų nielieka“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Nors įstatymo pataisas planuojama priimti dar šios kadencijos Seime, R. Karbauskis sako, kad skubos tvarkos šiam projektui priimti nebus taikoma.

 

R. Karbauskis ketvirtadienį ketina pateikti parlamentui Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymo pataisas, kurios užtikrins Lukiškių aikštės perdavimą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui.

Pagal siūlomą projektą, „Lukiškių aikštę panaudos teise neatlygintinai valdo ir ja naudojasi biudžetinė įstaiga Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras“.

Seimo narys liberalas Eugenijus Gentvilas siūlė Seimui išbraukti šį klausimą iš ketvirtadienio darbotvarkės, nes „ne laikas daryti invazijas į savivaldą“. Jis piktinosi, kad puolama taisyti ką tik įsigaliojusį įstatymą. Tačiau šis siūlymas nesulaukė parlamentarų pritarimo, nes už projekto išbraukimą balsavo 33 Seimo nariai, prieš buvo 29, susilaikė 22 tautos atstovai.

 

„Seimas įstatymu apibrėžė memorialinį Lukiškių aikštės statusą bei nustatė jos tvarkymo principus, kurie prioritetą suteikia laisvės kovų įamžinimo, o ne rekreacinei aikštės funkcijai. Dėl to yra manytina, kad ne Vilniaus miesto savivaldybė, o biudžetinė įstaiga Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras, kuriam priklauso šalia Lukiškių aikštės esantis Okupacijų ir laisvės kovų muziejus, būtų labiau tinkamas šios aikštės valdytoju“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad poreikis ieškoti aikštei naujo šeimininko kilo po to, kai savivaldybė visai vasarai įrengė pliažą ir jo neiškėlė net įsigaliojus Seimo priimtam įstatymui.

Įstatymo pataisas dėl Lukiškių aikštės savo parašais parėmė Seimo „valstiečių“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, „socialdarbiečių“ frakcijų atstovai.

 

Šiuo metu aikštė priklauso valstybei ir panaudos teise valdyti ji yra patikėta Vilniaus miesto savivaldybei.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button