Miestas

Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl aplinkos ministro įsakymo, kuriuo mažinamas želdynų plotas miestuose

Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl aplinkos ministro Simono Gentvilo pasirašyto įsakymo, kuriuo dvigubai mažinamos želdynų plotų normos miestuose.

„Viešojoje erdvėje, naujienų portale „Delfi“, pasirodžius informacijai apie aplinkos ministro 2022 m. gegužės 27 d. priimtą įsakymą dėl viešųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarkos, Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą, kuriuo bus siekiama išsiaiškinti, ar šiuo įsakymu patvirtintos viešųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarkos nuostatos nepažeidžia Lietuvos Respublikos teisės aktuose įtvirtintų želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo principų bei su tuo susijusių viešųjų interesų“, – pranešime spaudai teigia Generalinė prokuratūra.

Gegužės pabaigoje aplinkos ministras S. Gentvilas įsakymu sumažino rekreacinių želdynų normą nuo 25 kv. m iki 12 kv. m.

 

Dėl aplinkos ministro S. Gentvilo įsakymu priimtų viešųjų atskirųjų želdynų plotų normų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarkos aprašo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) parengė antikorupcinio vertinimo išvadą, kurioje pateikia kritines pastabas.

STT nuomone, tokiomis plotų normų nuostatomis ne tik neužtikrinamos Želdynų įstatymu saugomos vertybės bei su tuo susiję viešieji interesai, bet taip pat sudaromos sąlygos nesąžiningam elgesiui.

Seimo narys socialdemokratas Linas Jonauskas taip pat kreipėsi į ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę, kad ši imtųsi veiksmų dėl viešojo intereso gynimo ir aplinkos ministro S. Gentvilo pasirašyto įsakymo, kuriuo dvigubai mažinamos želdynų plotų normos miestuose, atšaukimo.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button