Miestas

Pristatytas atnaujintas Vokiečių gatvės projektas (vizualizacijos)

Vokiečių gatvės atnaujinimo projektiniai pasiūlymai liepos 1 d. bus dar kartą pristatyti pastabų jiems turėjusiems vilniečiams. Autoriai – studijos „IMM architektai“ – įvertinę išsakytas pastabas ir lūkesčius pirmo pristatymo metu bei kūrybinėse dirbtuvėse, pagal galimybes koregavo sprendinius.

Kas pasikeitė pakoregavus projektą?

Įsiklausę į gyventojų pageidavimus, projekto kūrėjai rinksis tinkamesnius Vilniaus senamiesčiui augalus. Gatvės želdyno koncepcija – žydintys, kvepiantys, vešlūs augalai. Visi sveiki medžiai bus išsaugoti. 

Pakoregavus projektą pagal gyventojų pasiūlymus, išreikšta dar didesnė pagarba istorijai – atsisakyta ne tik perteklinių detalių ant saugomo grindinio (gėlių vazonų ir kitų mažosios architektūros objektų), bet ir daugiau dėmesio skiriama atrastų istorinių vertybių eksponavimui, supažindinimui su gatvės praeitimi. Išskiriamos miestiečių poilsiui patogios nekomercinės erdvės. Bus daugiau aiškiai apibrėžtų erdvių – pėstiesiems nereikės erdve dalintis su vasaros lauko kavinių lankytojais.

 

Pagrindinių viešųjų erdvių gatvių sankirtose siūlomas vientisesnis architektūros stilius, medžiagiškumas. Barboros Radvilaitės skulptūra paliekama toje pačioje vietoje, tačiau bus keičiama kalvelė, ant kurios stovi, – ji bus padengta, tokia pat danga kaip ir atnaujinta gatvė. Gyventojų pageidavimu, ant istorinės Žydų gatvės trasos išsaugomas baseinėlis, jis moderniai interpretuojamas dangoje, taip pat kuriamas interaktyvusis fontanas.

Būsimam paviljonui, kurį numatoma statyti netoli Rotušės, priskirtos šios funkcijos – čia įsikurs istorinis stendas, gatvės maketas, veiks įvairios ekspozicijos. Kurdami Vokiečių gatvės atnaujinimo sprendinius, projektuotojai rėmėsi istoriniais brėžiniais, o jų duomenys rodo, kad 1808 metais šioje vietoje greičiausiai stovėjo panašių proporcijų prekybinis statinys.

Nekeičiami sprendiniai 

Numatant gatvėje kilpinį eismą Vokiečių gatvės gyventojams svarbu, kad, atsiradus galimybei nuskaityti transporto numerius, jiems ir toliau būtų leidžiama važiuoti ratu (išvažiuoti į Klaipėdos, Rūdninkų gatves). Nors tam projekto sprendiniai įtakos neturi (jie ten nėra numatyti), eismo organizavimą sostinėje prižiūrintys ir koreguojantys SĮ „Susisiekimo paslaugos“ specialistai svarstys galimybę ir testuos, kad būtų užtikrintos patogios ir saugios eismo sąlygos visiems dalyviams. Jie taip pat spręs dėl būtinybės diegti greičio mažinimo priemones. Projektuojama ramaus eismo gatvė, judėjimo greitis joje nesikeis – išliks 20 km/h. 

 

Projekte sprendimai dėl parkavimo vietų nekeičiami. Vokiečių gatvėje numatyta 40 automobilių stovėjimo ir 9 aptarnavimo vietos. „Susisiekimo paslaugos“ nuolat stebi parkavimo situaciją mieste ir rengia kompleksinius sprendimus. 

Kviečiame vilniečius aktyviai dalyvauti viešame aptarime, kuris vyks 2022 m liepos 1 d. nuo 16 val. Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3, Vilnius), Tarybos posėdžių salėje, antrame  aukšte.

Pastebėjimus ir siūlymus dėl Vokiečių gatvės atnaujinimo galima teikti iki birželio 30 d. 18 val. el. paštu [email protected] ir paštu: Stiklių g. 4, Vilnius, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūrai.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
71 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gytė

Atrodo tikrai labai silpnai.

Xander

O kur požeminis parkingas?

XooX

Tie eurai jau seniai medžiams ir krūmams sukūrenti. Pamirškit bent 10 metų visus pžeminius parkingus. Net pačiame miesto centre esamų nesugeba sutvarkyti, kad nereikėtų dujokaukės užeinant…

Šinkašius

Reiktų dar labiau susiaurinti gatves, kad nei greitoji nei gaisrinė nepravažiuotų, poto galės padegt vieną kitą nama ir ten daugiaaukštį daugiabutį pastatyti.
Ai tiesa Šinkašius ir jo šeima jau turėtų neturėti nei auto nei elektrinio paspirtuko! Juk gamtą teršią! Tikiuosi jam vairuotojo teisės seniai atimtos, ir į autobusus ir troleibusus jo neįleidžia! Su lėktuvu jam skristi turėtų jau būti uždrausta! Tegu pėdina iki savo kaimo peškom.

Rokas

tiesiog baisus ir apgailėtinas projektas. Bet nieko neverta tikėtis iš tokio mero ir vyr. architekto. Nesuprantu kaip reikia nekęsti miesto ir jo istorijos, kad tokius projektus apskritai svarstyti.

Arunas

Simasiu istremti i taurage su pakalniu be teises gryzti i vilniu net gyventi

Aidas

Idėjų bandas.Skelbkit konkursą (tarptautinį) iš naujo

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button