Prie Šeškinės šeškiuko ežeriuko iškilo šiuolaikinio meno suoliukai „Geo Art“, tai vienas iš Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotos programos „Kuriu Vilnių“ laimėtojų darbų.

Miesto inicijuota programa „Kuriu Vilnių“ atgaivina primirštas sostinės erdves. Programa vyksta jau ne vienerius metus, per kuriuos kasmet vis daugiau miesto erdvių papuošia įvairūs meno kūriniai ir renginiai.

Tačiau socialinėje erdvėje, dėl šio projekto, užvirė karštos diskusijos. Vilniečiai pasipiktino jog šie trys suoliukai Vilniaus miesto savivaldybei kainavo 20 500 eurų.

„Menas yra menas. o Utena dar kraipė galvas, kai už šiukšlių dėžes Katinas mokėjo po 1000 € už vnt. Vilniuje įdomesnis suoliukas – 20 000 €“, – socialiniame tinkle rašo pasipiktinęs vilnietis Liutauras Ulevičius.

Nuotr.: Liutauras Ulevičius

„Kuriu Vilnių“ konkurse šiais metais dalyvavo 188 projektai. Vilniaus miesto savivaldybės ekspertų darbo grupė išrinko 12 projektų, kurie gavo savivaldybės finansavimą.

„Suoliukų „Geo Art“ idėja – unikalus funkcinis dizainas – skulptūrinės kompozicijos – suoliukai “Geo art”. Idėją inspiravo netipinė gamtinė situacija. Šeškinės ozas yra saugoma reljefo forma, kalvagūbris. Iš to kilo idėja panaudoti ledynų, reljefo formą, suvesti ją į geometrinę logiką ir galiausiai į tūrį- skulptūrą, funkcinio dizaino objektą. Objektas subtiliai įsilieja į aplinką neužgožiant esamos situacijos. Vienetiniai, skulptūriški, išraiškingi suoleliai sujungti į vientisą kompoziciją, leidžiančia susiburti grupei žmonių ir įveiklinti labai gražią gamtinę vietą. Projektuojant naudojamas parametrinis dizainas“, – rašoma Šeškinės bendruomenių sąjungos pranešime.

Šio projekto autorės – architektės R. Ilginė ir A. Musnikienė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

103 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.