Miestas

Prie Šeškinės šeškiuko ežeriuko už 20,5 tūkst. eurų iškilo trys suoliukai

Prie Šeškinės šeškiuko ežeriuko iškilo šiuolaikinio meno suoliukai „Geo Art“, tai vienas iš Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotos programos „Kuriu Vilnių“ laimėtojų darbų.

Miesto inicijuota programa „Kuriu Vilnių“ atgaivina primirštas sostinės erdves. Programa vyksta jau ne vienerius metus, per kuriuos kasmet vis daugiau miesto erdvių papuošia įvairūs meno kūriniai ir renginiai.

Tačiau socialinėje erdvėje, dėl šio projekto, užvirė karštos diskusijos. Vilniečiai pasipiktino jog šie trys suoliukai Vilniaus miesto savivaldybei kainavo 20 500 eurų.

 

„Menas yra menas. o Utena dar kraipė galvas, kai už šiukšlių dėžes Katinas mokėjo po 1000 € už vnt. Vilniuje įdomesnis suoliukas – 20 000 €“, – socialiniame tinkle rašo pasipiktinęs vilnietis Liutauras Ulevičius.

Nuotr.: Liutauras Ulevičius

„Kuriu Vilnių“ konkurse šiais metais dalyvavo 188 projektai. Vilniaus miesto savivaldybės ekspertų darbo grupė išrinko 12 projektų, kurie gavo savivaldybės finansavimą.

„Suoliukų „Geo Art“ idėja – unikalus funkcinis dizainas – skulptūrinės kompozicijos – suoliukai “Geo art”. Idėją inspiravo netipinė gamtinė situacija. Šeškinės ozas yra saugoma reljefo forma, kalvagūbris. Iš to kilo idėja panaudoti ledynų, reljefo formą, suvesti ją į geometrinę logiką ir galiausiai į tūrį- skulptūrą, funkcinio dizaino objektą. Objektas subtiliai įsilieja į aplinką neužgožiant esamos situacijos. Vienetiniai, skulptūriški, išraiškingi suoleliai sujungti į vientisą kompoziciją, leidžiančia susiburti grupei žmonių ir įveiklinti labai gražią gamtinę vietą. Projektuojant naudojamas parametrinis dizainas“, – rašoma Šeškinės bendruomenių sąjungos pranešime.

 

Šio projekto autorės – architektės R. Ilginė ir A. Musnikienė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
99 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vitalka
Vitalka
7 dienas (-ų)

O TAI SUOLIUKAI GAL YRA IŠ AUKSO?!?DAR PEDERASTIŠKOM SPALVOM NUDAŽYKIT UŽ 50000€.DAUNAI!!!!

GKGK
GKGK
9 dienas (-ų)

Nuo kada koks 100 medinių dailylenciu ir koks 20 metaliniu detalių, plius koks 3dienu darbas kainuoja tokius pinigus? Sugalvojo ale mandra pavadinimą ir prašyk kiek nori. Surudyjes vamzdis Neries krantinėje už 100tuks litų dabar labai net pigiai atrodo.
Kokie “patogus” suoliukai sėdėjimui, matosi iš foto. Pinigai įsisavinti, viskas ok.

Darius
Darius
9 dienas (-ų)

Vagiama atvarai , stogas šimašenka

Lau
Lau
9 dienas (-ų)

Kažkaip įtariu, kad šito straipsnio šitame portale neturėjo būti, o pranešimo autorius Donatas gavo gerai per nagus : ))
Kita vertus, labai stengiuosi toleruoti VMS ir jų projektus mieste, bet nėra lengva, nėra…

NeVilnietis
NeVilnietis
9 dienas (-ų)

Ir po to ligonines uzsikemsa, gydytojam pinigu truksta.. Suoliukam uz 20k ir narvam ant tilto pinigu netruksa.
Karalius nuogas.. Deja vilnieciam tai nerupi, puota maro metu zavi ir traukia.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button