Atliekų tvarkymo kontrolę vykdanti savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) planuoja naudoti 14 vaizdo stebėjimo kamerų, kurios bus įrengtos problematiškiausiose atliekų surinkimo vietose. Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgus į užfiksuotų atliekų tvarkymo pažeidimų ir didėjantį gyventojų pranešimų kiekį. Stebėjimo kameromis gauta informacija įgalins įmonę operatyviai ir tiksliai identifikuoti atliekų tvarkymo pažeidimus ir juos vykdančius asmenis, leis sustiprinti atliekų vežėjų kontrolę.

„Siekdami užtikrinti švarą ir tvarką prie konteinerių bei užkirsti kelią atliekų pažeidėjams, įrengiame vienas moderniausių vaizdo stebėjimo kamerų“, – kalbėjo vicemeras Valdas Benkunskas. – „Palikti atliekas prie konteinerių draudžia miesto atliekų tvarkymo taisyklės, tačiau kai kurių asmenų senas įprotis po remonto ar atsinaujinimo viską išmesti prie namų vis dar yra labai gajus. Nuolat palikinėjamos šiukšlės sukuria sąvartynų vaizdą prie namų, papildomai kainuoja vilniečiams, nes atliekas tenka išvežti ir utilizuoti papildomai. Tikimės, kad kameros padės sugauti pažeidėjus ir užkirsti kelią tokiems pažeidimams“.

Vaizdo stebėjimo kameros gebės fiksuoti asmenis, automobilius ir kitus objektus bet kuriuo paros metu. Modernūs įrenginiai patys atliks stebimos vietos analitiką pagal iš anksto nurodytus parametrus ir skirtingas užduotis. Apibrėžtoje srityje kameros fiksuos atsirandančius ir dingstančius objektus, jų dydžius, proporcijas, judesius ir buvimo trukmę. Kamerose įdiegta sistema perduos įmonės personalui visus įspėjimus apie pastebėtus pažeidimus realiu laiku.

„Įmonės atliekų tvarkymo kontrolieriai, reguliariai patruliuodami mieste, kas mėnesį užfiksuoja po kelis šimtus neleistinų „sąvartynų“. Kai kuriuos žmonės išmeta ne tik senus baldus, statybos atliekas, bet netgi ir pavojingas bei aplinkai kenksmingas atliekas. Be to, kiekvieną mėnesį gauname apie pusę tūkstančio pranešimų iš gyventojų dėl nesąžiningų žmonių išmestų atliekų. Akivaizdu, kad vien informavimo ir edukacijos neužtenka norint daryti didesnę įtaką miestiečių atliekų tvarkymo kultūrai. Deja, daliai žmonių pakeisti blogus įpročius gali padėti tik žinojimas, kad neteisėtai pasielgus atsakomybės neišvengsi,“ – sako VASA Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vadovas Gintautas Mackonis. Jo teigimu, taisyklių sugriežtinimas, galimybės operatyviai identifikuoti pažeidėjus, baudų grėsmė ir viešumas yra taikomas ir vagysčių bei kelių eismo taisyklių pažeidimų prevencijoje, ne išimtis ir atliekų tvarkymas.

VASA praktika jau parodė, kad vaizdo kameros reikšmingai sumažina neteisėtus atliekų savininkų veiksmus. Prieš daugiau kaip metus laikinai panaudojus išnuomotas stebėjimo kameras Vilniaus mieste, atliekų tvarkymo situacija stebimose vietose buvo pagerėjusi. Todėl sostinės savivaldybė ir jos įmonė VASA priėmė sprendimą įsigyti nuolatiniam naudojimui 14 vaizdo stebėjimo kamerų. Jos bus įrengtos dar šįmet. Kitais metais planuojama įsigyti dar daugiau vaizdo stebėjimo kamerų.

Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų. Jei nusižengimas padarytas pakartotinai, bauda gali būti iki 600 eurų.

Vaizdo kameras VASA nurodytose vietose įrengs viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi ir didelę patirtį šioje srityje sukaupusi UAB „Euroelektronika“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

34 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist