Miestas

Prezidentas ir pirmoji ponia dalyvavo Atvelykio šventėje (nuotraukos)

Šeštadienį Prezidento rūmų vidiniame kieme ir istoriniame parke vyko Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir pirmosios ponios Dianos Nausėdienės inicijuota Atvelykio šventė, kuri taip pat pažymėjo šiltajam sezonui lankytojams atveriamą Prezidento rūmų vidinį kiemą ir parką.

Velykų savaitės pabaigą žyminčios šventės metu daugiausia dėmesio yra skiriama vaikams, todėl Atvelykis kartais vadinamas vaikų Velykomis arba Velykėlėmis. Atvelykis Prezidentūroje – tradicija tapęs renginys, į kurį šiais metais susirinko kolektyvai ir šeimos iš visos Lietuvos.

„Lietus taip pat yra sugrįžtančio pavasario, sugrįžtančios gyvybės ženklas. Atvelykio proga visiems linkiu šviesios vilties, atgimimo ir bendrystės jausmo, kurį kurti padės ir nuo šiandienos savo gražųjį kiemą ir jaukų parką vėl atverianti Prezidentūra“, – kreipdamasis į renginio dalyvius ir žiūrovus sakė šalies vadovas.

 

Šventėje lankytojų laukė muzikinė programa, kurią dovanojo Utenos Aukštakalnio progimnazijos vokaliniai ansambliai „Žiburiukai“ ir „Šaltinėlis“, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis, LVJC vokalinė grupė „KIVI“ ir Kybartų jaunimo pučiamųjų orkestras „Kybartai“. Taip pat lankytojus džiugino žaidimai, interaktyvios Valstybės pažinimo centro veiklos bei karšta arbata ir šventiniai saldumynai.

Norintys apsilankyti Prezidento rūmų vidiniame kieme ir istoriniame parke šiltojo sezono metu tai gali padaryti darbo dienomis nuo 18.00 iki 21.00 val., savaitgaliais ir šventinėmis dienomis nuo 11.00 iki 22.00 val.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aldona

Lietuvos sostinės 700-mečiui svarbūs ir krikščionybės jubiliejai. Kunigaikščių sostas ir popiežių bei vyskupų rezidencijos buvo gerbiamos. Krikščionybės proga įsteigtose bažnyčiose yra svarbios istorinės datos ir vardai bei pašventinimai. Visi kunigaikščiai buvo tolerantiški religijai ir patys garbino Dievą. Atsirado pirmoji Šv.Andriejaus vyskupystė. Lietuviai patys priėmė krikšto sakramentą, rinkosi šventus vardus. Šalia katedros atsirado krikščioniška mokykla, o vėliau ir universitetas bei dvasinė akademija. Vilniečiai kartu su Vilniaus įkūrimo 700 metinėmis norėtų pagerbti ir dvasines institucijas. Vilniečiai nori paprašyti pas Dievą Taikos ir ramybės. Žmonėms patogiau pasaulietinius darbus atskirti nuo bažnytinių. Seminarijose, bažnyčiose ir vienuolynuose turi darbuotis kvalifikuoti dvasininkai, o paprasti žmonės dirbti… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button