Į Vilniaus apygardos prokuratūrą kreipėsi trijų partijų – Liberalų sąjūdžio, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir partijos Laisvė ir teisingumas atstovai bei kandidatai į Vilniaus miesto merus Eglė Radvilė, Lukas Savickas ir Artūras Zuokas, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojamame Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centre (UAB „VAATC“), skelbiama partijos „Laisvė ir teisingumas“ pranešime žiniasklaidai..

Kaip teigiama pranešime, žiniasklaidos atliktas tyrimas (portalas Delfi) atskleidė, kad vykdant atliekų biologinio apdorojimo sutartį ir jos pakeitimus, tarp užsakovo UAB „VAATC“ ir operatoriaus UAB „Energesman“, atbuline data, galimai nesilaikant viešųjų pirkimų sutartyje numatytų terminų, buvo indeksuotos kainos. Privačiai įmonei papildomai išmokėta virš vieno milijono eurų. Anot partijos, šie pinigai išmokėti sudarius neviešą protokolą. Pačią sutartį savivaldybei pavaldi įmonė žiniasklaidai atsisakė pateikti, motyvuodama konfidencialumu. Priminsime, kad Viešųjų pirkimų tarnyba tvirtina, kad tokia viešojo pirkimo sutartis negali būti konfidenciali.

Pranešime žiniasklaidai pridedama, kad žurnalistinio tyrimo metu paaiškėjo ir tai, kad Vilniaus mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kuruojamoje įmonėje VAATC, Valdyba nebuvo sudaryta. Prokurorų prašoma išsiaiškinti, ar galėjo daugiau nei milijono eurų papildomą įmonės finansinę naštą VAATC direktorius Tomas Vaitkevičius prisiimti vienasmeniškai prieš tai informavęs mero pavaduotoją V. Benkunską.

Partija „Laisvė ir teisingumas“ ikiteisminį tyrimą prašo pradėti ne tik dėl sprendimus priėmusių asmenų galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Pasak politikų, pareiškimą pasirašę politinių partijų atstovai įtaria, kad viešieji pinigai gali būti naudojami kitiems neteisėtiems tikslams, pavyzdžiui, galimam rinkimų kampanijos finansavimui. Kaip skelbiama pranešime, svarbu ir tai, kad esminiai pakeitimai turi būti atliekami gavus Viešųjų pirkimų tarnybos pritarimą, todėl papildomai kreiptasi ir į tarnybą, kurios prašoma taip pat įvertinti, ar sprendimas sumokėti virš 1 milijono eurų yra teisėtas. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.