Dešimties Vilniaus seniūnijų, kuriose gyvena daugiau nei trečdalis sostinės gyventojų, bendro naudojimo erdves ir želdinius tvarkys konkursą laimėjusi bendrovė „Ekonovus“. Pirmąją naujųjų metų dieną darbus pradėsianti bendrovė į naujausią, aplinkai draugišką ir tyliau veikiančią aplinkos tvarkymo techniką investuoja 5,5 mln. Eur.

„Ekonovus“ rūpinsis teritorijų tvarkymu Naujininkų, Rasų, Vilkpėdės, Naujamiesčio, Žvėryno, Šnipiškių, Senamiesčio (su Užupiui ir Paupiu), Pašilaičių, Justiniškių ir Viršuliškių seniūnijų teritorijose. Viso bendrovė prižiūrės ir tvarkys maždaug 1800 ha miesto erdvių: apie 190 ha šaligatvių, 150 ha kelių, 45 ha aikštelių ir 1400 ha pievelių.

Tyliau ir švariau

Netrukus veiklos dvidešimtmetį minėsianti „Ekonovus“ pripažįsta, kad laimėtas konkursas pagreitino bendrovės atsinaujinimą, dėl ko Vilniaus gyventojams teikiamų paslaugų kokybės augs.

„Metų pabaiga mums labai darbinga – kad įgyvendintume prisiimtus įsipareigojimus, samdysime 250 naujų žmonių. Be to, perkame gausybę naujos technikos – nuo vakuuminių valymo mašinų iki robotų-žoliapjovių. Šiems įsigijimams skiriame 5,5 mln. Eur.

Kadangi esame aplinką tausojanti įmonė, pirkdami naują techniką, daug dėmesio skyrėme jos tvarumui. Todėl nemaža dalis mūsų naujų įrenginių bus varomi elektra. Tai dar viena gera žinia vilniečiams, mat teritorijų tvarkymas, pavyzdžiui, rytinis žolės pjovimas vasarą, bus kur kas tylesnis“, ‒ sako „Ekonovus“ generalinis direktorius Romas Draskinis.

Elektra varoma bus ne tik žolės pjovimo technika, bet ir vakuuminės gatvių ir šaligatvių valymo mašinos, o savaeigiai elektriniai vakuuminiai siurbliai rinks šiukšles nuo aikščių, šaligatvių, automobilių stovėjimo aikštelių ir kitų paviršių.

Pasitelks interaktyvias priemones

„Ekonovus“ turi 8 padalinius ir paslaugas teikia visoje Lietuvoje. Vilniuje bendrovė dirba jau seniai, tačiau laimėtas konkursas gerokai padidins paslaugų apimtį. R. Draskinio teigimu, darbas sostinėje išsiskirs ir tuo, kad planavimui bus pasitelkta Vilniaus miesto savivaldybės sukurta inovacija – interaktyvus Vilniaus žemėlapis.

„Vilniaus savivaldybė stipriai pažengusi su skaitmenizacijos projektais, o tai miestiečiams, tiek jiems paslaugas teikiančioms bendrovėms suteikia naujų galimybių gerinti darbų planavimą, priežiūrą bei atlikimo kokybę.

Mums tai svarbu. Juolab, kad darbų pradžia bus rimtas iššūkis, mat startuosim žiemą, kuomet sąlygos sudėtingiausios, o jų darbų apimtys – bene didžiausios. Tad metų pradžioje tikrai nebus kada ilsėtis. Tačiau šioje srityje esame ne naujokai, todėl žinom, kad nuosekliu darbu įveikiamos visos kliūtys“, – teigia „Ekonovus“ direktorius.

Jo vadovaujama bendrovė 10 Vilniaus seniūnijų valys šaligatvius, takus, važiuojamąsias gatvių dalis bei skiriamąsias juostas, automobilių stovėjimo aikšteles, požemines perėjas, kiemus, šienaus pieveles, prižiūrės žaliąsias saleles bei kitas viešąsias erdves.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

50 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist