Spalio 5 d. Vilniaus miesto taryba priims galutinį sprendimą, kuris pagaliau leis Antakalnio kapinėse organizuoti Antrojo pasaulinio karo sovietų sąjungos karių kapų komplekso nukėlimą.

Nors faktiškai šias 6 figūrines stelas jau ilgą laiką patikėjimo teise valdė savivaldybė, formaliai iki šiol jos buvo laikomos valstybės turtu ir, pagal LR valstybės turto perėmimo Savivaldybių nuosavybėn tvarką, perimtos galėjo būti tik miesto Tarybos sprendimu. Nukelti, perduoti valdyti, naudoti ir disponuoti savivaldybė gali tik tuo turtu, kuris priklauso jai nuosavybės teise.

Kaip ir planuota, paminklas sovietų kariams bus nukeltas, stengiantis jam nepakenkti, darbus planuojama atlikti dar iki lapkričio 1 dienos. Kur po nukėlimo atsidurs paminklai – muziejuje ar kitur, dar bus sprendžiama, tačiau aišku tai, kad jų nebeliks sostinės viešojoje erdvėje (stelose vaizduojama arba jų sudedamoji dalis yra nacistinės Vokietijos ar SSRS kariuomenės ar kitų šių valstybių specialiųjų tarnybų, vykdžiusių Lietuvos gyventojų represijas, veiklą ar jų narius propaguojančios skulptūros, atvaizdai, užrašai ar kiti simboliai).

Panaši situacija ir su P. Cvirkos paminklu, kuris buvo nukeltas praėjusį lapkritį:  Tarybos sprendimu bus patikslintas P. Cvirkos paminklo perėmimo patikėjimo teise faktas. Šį objektą perima valstybinė biudžetinė įstaiga Lietuvos nacionalinis muziejus.

Primenama, kad Kultūros paveldo departamentas šių metų birželį patikslino Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių kapų vertinimo tarybos aktą, išbraukdamas iš jo vertingųjų savybių aprašo 6 figūrines stelas, vaizduojančias sovietinius karius. Iki tol kompleksas „Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių kapai“ turėjo regioninį reikšmingumo lygmenį,  jis vertintas kaip memorialas, todėl norint nukelti skulptūras buvo būtina pakeisti teisinį  reglamentavimą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

49 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist