AntakalnisMiestas

Po tarybos sprendimo Antakalnio kapinėse nebeliks memorialo sovietų kariams

Spalio 5 d. Vilniaus miesto taryba priims galutinį sprendimą, kuris pagaliau leis Antakalnio kapinėse organizuoti Antrojo pasaulinio karo sovietų sąjungos karių kapų komplekso nukėlimą.

Nors faktiškai šias 6 figūrines stelas jau ilgą laiką patikėjimo teise valdė savivaldybė, formaliai iki šiol jos buvo laikomos valstybės turtu ir, pagal LR valstybės turto perėmimo Savivaldybių nuosavybėn tvarką, perimtos galėjo būti tik miesto Tarybos sprendimu. Nukelti, perduoti valdyti, naudoti ir disponuoti savivaldybė gali tik tuo turtu, kuris priklauso jai nuosavybės teise.

Kaip ir planuota, paminklas sovietų kariams bus nukeltas, stengiantis jam nepakenkti, darbus planuojama atlikti dar iki lapkričio 1 dienos. Kur po nukėlimo atsidurs paminklai – muziejuje ar kitur, dar bus sprendžiama, tačiau aišku tai, kad jų nebeliks sostinės viešojoje erdvėje (stelose vaizduojama arba jų sudedamoji dalis yra nacistinės Vokietijos ar SSRS kariuomenės ar kitų šių valstybių specialiųjų tarnybų, vykdžiusių Lietuvos gyventojų represijas, veiklą ar jų narius propaguojančios skulptūros, atvaizdai, užrašai ar kiti simboliai).

 

Panaši situacija ir su P. Cvirkos paminklu, kuris buvo nukeltas praėjusį lapkritį:  Tarybos sprendimu bus patikslintas P. Cvirkos paminklo perėmimo patikėjimo teise faktas. Šį objektą perima valstybinė biudžetinė įstaiga Lietuvos nacionalinis muziejus.

Primenama, kad Kultūros paveldo departamentas šių metų birželį patikslino Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių kapų vertinimo tarybos aktą, išbraukdamas iš jo vertingųjų savybių aprašo 6 figūrines stelas, vaizduojančias sovietinius karius. Iki tol kompleksas „Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių kapai“ turėjo regioninį reikšmingumo lygmenį,  jis vertintas kaip memorialas, todėl norint nukelti skulptūras buvo būtina pakeisti teisinį  reglamentavimą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
46 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
manouomone

reikia dar sugriauti visus sovietinius daugiabucius

Ego

Ir iš tų plytų tau paminklą pastatyt

Bohemietis

O ką, nereikia? Faktas, kad reikia. Tik dabar ten vis dar žmonės gyvena. Kaip gerai, kad balvonuose žmonės negyvena – dėl to juos galima nugriauti greitai, saugiai ir paprastai. O ne sukti galvą kaip dėl rajonų kompleksinio atnaujinimo.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button