Miestas

Po stipresnės liūties nebetvins T. Narbuto gatvė – įrengta moderni požeminė lietaus nuotekų valykla

„Grinda“ sostinės Upės gatvėje pradeda eksploatuoti modernią lietaus ir sniego tirpsmo vandens valyklą. Naujieji įrenginiai eliminuos taršos naftos produktais galimybę, sumažins į Nerį patenkančio skendinčiųjų medžiagų – smėlio ir molio – kiekius. Tai yra pirmoji centrinėje miesto dalyje įrengta paviršinių nuotekų valykla. Į naująją valyklą nukreipiamas lietaus ir sniego tirpsmo vanduo iš 93,3 ha teritorijos Žvėryno, Karoliniškių, Viršuliškių ir Šeškinės mikrorajonų. Dvi Prancūzijoje pagal specialų užsakymą pagamintos 14 m ilgio ir 3,5 m skersmens smėlio gaudyklės su integruotais naftos produktų skirtuvais išvalo iki 750 l/s lietaus ir sniego tirpsmo vandens. Išleidžiamų nuotekų užterštumo parametrų stebėsenos sistema perduoda duomenis į centrinę „Grindos” dispečerinę – viršijus nors vieną užterštumo parametrą, budintis darbuotojas galės nuotoliniu būdu sustabdyti išleidžiamą užterštų nuotekų srautą suaktyvindamas elektrifikuotus uždorius. Visi paviršinių nuotekų valyklos elementai paslėpti po žeme. Valymo įrenginius sudaro:

  • Plieninė paskirstymo kamera (nuotekų paskirstymui į valymo įrenginius).
  • Skendinčių medžiagų nusodinimo skyrius (2 x 75 000 litrų tūrio);
  • Naftos produktų surinkimo skyrius (2 x 34 000 litrų tūrio);
  • Srauto sujungimo kameroje įrengtas automatizuotas uždoris – naftos produktų koncentracijai viršijus leistinas ribas, stabdomas nuotekų  teršalams patekti į Neries upę;
  • Išvalytos nuotekos nauju 1638 mm skersmens kolektoriumi išleidžiamos į Neries upę.

Paviršinių nuotekų valykla Upės gatvėje – dalis didžiulio T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų tinklų rekonstrukcijos projekto. Čia rekonstruojama apie 2200 m įvairaus skersmens paviršinių nuotekų tinklų, įrengiami nuotekų surinkimo šuliniai, paskirstymo ir aptarnavimo kameros. Tokios apimties darbai urbanizuotoje teritorijoje yra itin sudėtingi – po intensyvaus eismo gatvėmis driekiasi elektros, šilumos, dujų, vandens tiekimo, buitinių nuotekų ir komunikacijų tinklai. Būtent todėl naujas paviršinių nuotekų kolektorius T. Narbuto-Saltoniškių gatvėse tiesiamas požeminio gręžimo (mikrotuneliavimo) būdu, taip sumažinant eismo ribojimus ir rangos darbų laiką. „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste – vienas didžiausių ir svarbiausių dešimtmečio regioninių projektų ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje. Galbūt todėl Lietuvoje neatsirado rangovų, kurie galėtų imtis tokio sudėtingo projekto, todėl bendrovė ėmėsi iniciatyvos pati įgyvendinti šį projektą. Rezultatas – dėl stipresnės liūties nebetvins T. Narbuto gatvė, o lietaus nuotekos bus valomos, todėl bus išspręsti aktualūs aplinkosaugos klausimai“, – teigia UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis. T. Narbuto-Saltoniškių gatvės lietaus nuotekų tinklo rekonstrukcijos projektas paskelbtas geriausiu 2019 m. Lietuvos inžinerinių tinklų BIM projektu. Rekonstrukciją planuojama užbaigti iki 2020 m. pabaigos. Preliminari jos kaina – 5,14 mln. eurų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tai va
Tai va
8 mėnesius

O iki Klaipedos tokie dalykai po desimtmecio ateis??…

Artūras
Artūras
8 mėnesius

Labai gerai, ten tikrai būta didelių problemų, kai palydavo stipriau. Tik įkeltas video yra apie nieką. Kažkas norėjo droną išbandyti?

hmm
hmm
8 mėnesius
Atsakinėti į  Artūras

ten vandens valykla paslėpta po apvaliu raudonu takeliu:) įsižiūrėk, dangčių dangtelių krūva.. teritoriją irgi sutvarkė, ateityje čia dar ir tiltas numatytas

Darius
Darius
8 mėnesius
Atsakinėti į  Artūras

Šitoje vietoje ir yra įrengta visa valymo sistema ir matosi vamzdžių galai išeinantys į Nerį. Šitoje vietoje statybos ilgai vyko.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button