Miestas

Po nugriautais Profsąjungų rūmais rastas paslaptingas rūsys

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad ant Tauro kalno, po nugriautais buvusiais Profsąjungų rūmais aptikta didžiulė slėptuvė, įrengta dar sovietmečiu, rengiantis galimai karo grėsmei. 

Detalesnę informaciją žadama pateikti šiandien.

Ant Tauro kalno stovintys Profsąjungų rūmai buvo nugriauti per spalio mėnesį.

 

Tuotarpu rugsėjį paaiškėjo, kas pakeis buvusius Profsąjungų rūmus – geriausia naujojo Vilniaus simbolio ant Tauro kalno architektūrinė idėja tapo komandos iš Ispanijos „Arquivio architects“ pasiūlyta idėja. Planuojama dar šiemet pasirašyti sutartį su konkurso nugalėtoju techniniam salės projektui parengti. Iš viso tarptautiniame architektūriniame konkurse dalyvavo beveik 250 pasaulio architektų.

Pagal konkurso sąlygas, naujajame pastate bus iki 1,7 tūkst. vietų didžioji ir 500 vietų mažoji salės, kavinės, erdvus vestibiulis su vaizdu į įspūdingą miesto panoramą ir patalpos įvairiai kitai kultūrinei veiklai. Laimėjusi architektūrinė koncepcija – būsimąją salę kuo natūraliau įlieti į aplink esančią unikalią aplinką. Architektai pasiūlė ant Tauro kalno statyti keletą atskirų statinio dalių, kurias apjungtų atviras cokolinis aukštas, sukurtas „žaliasis koridorius“, statinyje bus Didžioji ir Mažoji koncertų salės. Į projektą jautriai įsilieja ir Liuteronų sodo teritorija, parkas ant Tauro kalno.

Baigus griovimo darbus savivaldybė žada sutvarkyti būsimas Koncertų salės prieigas, taip pat greta esančią Liuteronų sodų teritoriją – Vilniaus evangelikų senųjų kapinių kompleksą. Bendra aplinkos sutvarkymo projektų vertė, kartu su ES parama, siekia apie 14 mln. eurų.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
27 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gintaras
Gintaras
1 metus

Man tai labai įdomu kur užsakovai sukiš 1700 automobilių? Jei 1700 vietų salė, + dar visokių pramogų, tai kur reikės kišt tiek automobilių vienu metu? Ir koks judėjimas bus po koncerto? Kas nors pagalvojo apie tai?

Smaukst
Smaukst
1 metus
Atsakinėti į  Gintaras

Taigi Vilniaus viesasis transportas isspres visas problemas :))))

Almantas
Almantas
1 metus
Atsakinėti į  Gintaras

Pagalvota apie tai, tam egzistuoja viešasis transportas. Dar žmonės nori metro įsirengti, kam jums metro jei visvien su mašinomis visur važiuojat.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button