Miestas

Pirmas kandidatas į Vilniaus merus – Viktoras Uspaskichas

Sekmadienį naujai perrinktas Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas pabrėžia darbo su savivalda svarbą ir teigia svarstantis galimybę dalyvauti 2023 metų Vilniaus savivaldybės tarybos nario-mero rinkimuose.

„Pačiam man turbūt, su taryba žiūrėsime, teks dalyvauti Vilniaus miesto mero rinkimuose. Aš matau, ką ten galima daryti kitaip ir geriau. Todėl toks pasiryžimas. Galų gale, partijos vadovas turi prisiimti ir visą laiką tuos sunkiausius arba svarbiausius postus visuose rinkimuose“, – žurnalistams po Darbo partijos pirmininko rinkimų teigė V. Uspaskichas.

Naujai perrinktas partijos pirmininkas akcentavo, kad darbas su savivalda, dėmesys regionais yra ypač svarbus.

 

„Su savivalda dirbti labai svarbu, nes pas mus dabar yra tik trys miestai praktiškai pagrindiniai, iš ko formuojasi biudžetas, visi kiti yra dotuojami. Todėl reikia skirti daugiau dėmesio regionams, sukurti verslo aplinką, investicijų aplinką, kad ten investuoti būtų geriau, kad investicija atsipirktų ir duotų didesnę grąžą. Todėl reikia nemažai turėti savo atstovų ten“, – sakė V. Uspaskichas.

„Plius mūsų programoje yra, kad savivaldos administracija turi dirbti su verslu, tam turi būti didinami skolinimosi limitai“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad sekmadienį Kėdainiuose vykstančiame Darbo partijos suvažiavime partijos pirmininku dar dvejų metų kadencijai buvo perrinktas V. Uspaskichas. Nors į partijos pirmininkus buvo pasiūlytos Seimo narių Ievos Kačinskaitės-Urbonienės, Valentino Bukausko, Aido Gedvilo bei dabartinio partijos pirmininko pavaduotojo Marijus Veličkos kandidatūros, tačiau jie kandidatūras atsiėmė.

 

V. Uspaskichas buvo perrinktas 383 delegatų balsais, vos pora delegatų susilaikė.

Darbo partijos pirmininku V. Uspaskichas pastarąjį kartą buvo išrinktas 2018 m. Tuomet jis prie politinės jėgos vairo stojo po pertraukos, kai 2013 m. šias pareigas apleido, teismui nagrinėjant vadinamąją „juodosios buhalterijos“ bylą. 2015 metų gruodį baigiantis bylos svarstymui Lietuvos apeliaciniame teisme, jis iš partijos buvo apskritai kuriam laikui pasitraukęs.

Iki 2018 m. „darbiečiams“, kaip laikini ar išrinkti partijos pirmininkai, vadovavo Loreta Graužinienė, Vytautas Gapšys, Valentinas Mazuronis, Živilė Pinskuvienė, Šarūnas Birutis. Vadovauti kone iš politinio žemėlapio tuomet dingusiai partijai V. Uspaskichas grįžo 2018 m. Jis buvo išrinktas be konkurencijos: niekas dėl šio posto nesivaržė, o ir tuomet iš 731 suvažiavimo delegato tik 2 žmonės balsavo prieš. Per kelerius metus V. Uspaskicho vedami „darbiečiai“ atsigavo partinių reitingų lentelėje, o 2020 m. Seimo rinkimuose peržengė 5 proc. barjerą ir laimėjo 10 mandatų.

 

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
48 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
hmmm
hmmm
15 dienas (-ų)

:DDDD

Vilnius
Vilnius
15 dienas (-ų)

Ne uzteks Simasiu turim

grazulis
grazulis
15 dienas (-ų)

O tu trauma, na kaip šitą politinę prostitutka galima prileisti prie bet kokio politinio posto? nejau vanduo nuo covid nepaejo? toks jausmas, kad arba zmogus cinikas arba bukagalvis totalus

zigmus
zigmus
15 dienas (-ų)
Atsakinėti į  grazulis

jis yr pruotyngs zmuogs ir supranta, kad už jį balsuoja tik patys kvailiausi kaimų gyventojai. Puikiai žino, kad mieste jam be šansų kažką laimėt, o ypač Vilnensis. Todėl akivaizdu, kad šis keistas ėjimas – tik eilinis lementarus bandymas pasipijarint ir dar karta pasirodyt tokiuose vat straipsniuose, žinių laidose bei TV ekranuose.

Paskutinį kartą redaguota 15 dienas (-ų) (zigmus)
Bozena
Bozena
15 dienas (-ų)

Brangus zmones pagailiekite savo sumoketu mokesciu pinigu…tik ne Uspaskixas !!! As nesuprantu kaip tokie zmones gali buti politikoje ??? Kaip gali prileisti prie politikos zmones, kurie yra teisiami, kurie teismuose pastovus klientai…Bukit protingi balsuokit bent jau uz tuos, kurie nebuvo teisiami. Manau bus saziningesniu ir geresniu kandidatu tik ne Uspaskixas.

Asai
Asai
15 dienas (-ų)

Didziausias simasiaua nusikaltimas- kad jo deka zmones pradeda balauot uz va situos uspaskius…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button