Miestas

Pilaitės gyventojai pasipiktinę: vietoje parko planuojamos daugiabučių statybos

Vilniaus Pilaitės mikrorajone gyvena tiek gyventojų, kiek Ukmergėje. Namas prie namo, balkonas prie balkono, rodos, kiekvienas laisvas kvadratinis metras čia virtęs dar vienu butu. Tačiau ir tai – ne pabaiga. Pilaitėje toliau planuojamos statybos. Ir ne bet kur – parko vietoje.

Žaliajame plote, kurį vietiniai 25-erius metus puoselėjo kaip parką, vaikščiojo su vaikais, vieną rudens rytą išdygo tvora – tokia pati, kokią naudoja statybininkai. Aptverti bemaž 2 hektarai vadinamojo Nadruvos parko.

Šalia parko įsikūrusi Vilniaus krikščionių gimnazija neturi savo stadiono. Todėl fizinio lavinimo pamokas iki šiol vesdavo parke. Kur dabar po karantino teks fiziškai lavinti Pilaitės vaikus gimnazijos direktorius nežino.

Kad vaikai čia nepageidaujami, buvo duota suprasti, kai sklypo savininkai išardė žaidimų aikštelę.

Galbūt Pilaitės gyventojams nebūtų taip apmaudu, jei ne faktas, kad parką jie savo rankomis ir už savo pinigus įsirengė. Legaliai!


Kadaise parengė architektūrinį apželdinimo projektą, suderino su savivaldybe, iškuopė dauboje buvusias statybines šiukšles, sodino rinktinius medžius. Vadinamasis Nadruvos parkas buvo sutvarkytas ir įrengtas prieš ketvirtį amžiaus. Buvo investuota bemaž ketvirtis milijono eurų.

Kaip atsitiko, kad ilgus metus vietos bendruomenės puoselėtas miesto parkas staiga tapo kažkieno nuosavybe? 2007 metais Nacionalinė žemės tarnyba šioje, žaliojoje Vilniaus miesto zonoje esančią žemę pavertė sklypu ir perdavė jį į privačias rankas.

Daug metų sklypo savininkai jame nieko nedarė, leido Pilaitės gyventojams vaikus ganyti, šunis vedžioti, medžius glostyti ir šventes rengti. Bet savininkai pasikeitė ir staiga, vieną rytą, atsirado nuosavybės ribas žyminti tvora.

Vienas iš sklypo savininkų neneigia bendruomenės įtarimų – čia tikrai planuojamos daugiabučių statybos. Anot verslininko, užstatyti ruošiamasi ne visą slėnį, o jo dalį.

Pagal Vilniaus miesto bendrąjį planą, ledynmečiu susiformavęs Nadruvos slėnis Pilaitėje, turi žaliosios zonos statusą. Oaliojoje zonoje statybos griežtai ribojamos. Bet gal Vilniuje ši taisyklė turi išimčių?

Situaciją aiškinsis TV3 laida „Žalioji byla“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

48 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietis
Vilnietis
28 dienas (-ų)

Jei jau sklypas privatus, prie ko Simasius?

Oki
Oki
1 mėnesį

Tai keiskit Šimašių. Ko jūs stenat?

Simas
Simas
1 mėnesį

Tokia situacija visam mieste…

Arimantas
Arimantas
1 mėnesį

To

Aleksas
Aleksas
1 mėnesį

Visad buvau uz statybas ir naujus projektus kurie nuslepia sovietine architektura bet jau negyvai uzkniso kiek galima statyt cemento dziungles neatsizvelgiant i gyventoju poreikius

Back to top button